X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Witold Hendrysiak: zależy nam na wspieraniu życia

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2020 09:00
- Pomagamy kobietom, które zaszły w nieplanowaną ciążę. Tłumaczymy, że aborcja nie jest wyjściem - mówił w Polskim Radiu 24 Witold Hendrysiak ze Stowarzyszenia "Dwie Kreski". Gościem audycji była też wolontariuszka, Ewelina Chacimska.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: VGstockstudio/Shutterstock

Stowarzyszenie "Dwie Kreski" zajmuje się pomocą kobietom w ciąży. Prowadzi telefon zaufania dla kobiet, które zobaczyły "dwie kreski" na teście i w związku z tym znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Otacza kobietę opieką i troską. Pomaga znaleźć rozwiązania.


ciaza usg aborcja shutterstock 1200.jpg
"Narodowa tragedia". Departament zdrowia Wielkiej Brytanii podał dane o rekordowej liczbie aborcji

- Nie oceniamy nikogo bo dzwonią do nas młode dziewczyny, ale i starsze kobiety. Jednoczy nas chęć pomagania, dlatego zamiast wyrażać oceny sytuacji, w której znalazła się kobieta, szukamy sposobów udzielania praktycznej pomocy - mówiła w PR24 wolontariuszka, Ewelina Chacimska.

"Wspieranie życia"

Posłuchaj
23:06 _PR24_AAC 2020_07_19-07-36-01.mp3 E. Chacimska i W. Hendrysiak o pomocy kobietom w ciąży ("Społeczeństwo obywatelskie - reaktywacja")

 

Witold Hendrysiak dodał, że częścią strategii jest wpieranie życia na każdym etapie, choć dzwonią kobiety także po zabiegu aborcji. - Pomagamy, aby każdy miał szansę się urodzić, ale wierzymy, że wolność wyboru jest wartością - mówił.

Podkreślił, że są trzy możliwości kontaktu ze Stowarzyszeniem. - Jesteśmy dostępni pod telefonem, chatem i mailem. Tworzymy procedury działania, jednocześnie dopuszczając możliwość ich dostosowania do specyfiki potrzeb w konkretnym przypadku - mówił wolontariusz.


Audycja: "Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja"

Prowadzi: Maciej Woźniakiewicz

Goście: Witold Hendrysiak i Ewelina Chacimska (Stowarzyszenie "Dwie Kreski")

Data emisji: 19.07.2020

Godzina emisji: 07.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

SOR: O działalności fundacji "pełnej ciepła"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2018 11:30
Katarzyna Michalska i Filip Kiżuk są prawnikami ze Szczecina. Oboje zaangażowali się w indywidualną pomoc dzieciom, zwłaszcza z ubogich rodzin. Wspierają młode, rozwijające się talenty w różnych dziedzinach społecznej aktywności, takich jak konkursy piosenkarskie, amatorskie zajęcia teatralne czy gry sportowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SOR. O działalności Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt - OTOZ Animals

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2020 09:15
- Podczas interwencji widzimy krzywdę zwierząt. To wywołuje negatywne emocje. Długo sobie z tym nie radziłam, ale zwyciężyła empatia i siła budowana dzięki zwierzętom - mówiła w Polskim Radiu 24 o swojej społecznej pracy Sylwia Zając, inspektor i wolontariusz związana  z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Zwierząt.
rozwiń zwiń