X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Pójść i czynić dobro". Patryk Czech z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży o pomaganiu Polakom na Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 09:00
- Zastanawialiśmy się, jak możemy służyć Polakom za granicą? Chcieliśmy pójść i czynić dobro, nieść pomoc duchową i materialną na Wschodzie. I tak powstała akcja Polak z sercem - mówił w Polskim Radiu 24 Patryk Czech z Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Gościem audycji "Społeczeństwo Obywatelskie - Reaktywacja" był także Marcin Chmielnicki, rzecznik prasowy organizacji.
Na zdjęciu: beneficjent akcji Polak z sercem
Na zdjęciu: beneficjent akcji Polak z sercemFoto: SMK

Trwa druga edycja akcji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pt. "Polak z sercem".

"Poruszeni trudną sytuacją Rodaków na Wschodzie, odzewem i rezultatem zeszłorocznej edycji akcji, zdecydowaliśmy się na jej kontynuowanie. Akcja »Polak z sercem!« to działanie, którego adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi i Ukrainie" - czytamy na stronie internetowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Posłuchaj
23:49 SOR.mp3 12.07.2020 Patryk Czech i Marcin Chmielnicki z Katolickiego Stowarzyszeniu Młodzieży o drugiej edycji akcji "Polak z sercem". (SOR/PR24)

 

Ponad 24 tony żywności, przyborów szkolnych i środków czystości trafiło do Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Udało się zebrać prawie 35 tysięcy złotych, które przekazano najbardziej potrzebującym rodakom.

"Gdzie bije polskie serce, tam jest Polska"

Oprócz zbierania darów prowadzono również zbiórki pieniężne zainicjowane przez "Fundację dla Młodzieży". Caritas Polska udostępnił specjalny numer, pod którym za pośrednictwem SMS-a można było wesprzeć rodaków na wchodzie. W sumie zebrano ponad 35 tysięcy złotych. Dary i środki finansowe trafiły m.in. do rodzin wielodzietnych, osób chorych, samotnych i starszych żyjących w okolicach Lwowa i Kamieńca Podolskiego na Ukrainie oraz do potrzebujących Polaków w Grodnie na Białorusi. W inicjatywę zaangażowało się ponad 1200 wolontariuszy z 22 diecezji


Polak z sercem 3.jpg
"Polak z sercem". Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przekazało dary Polakom na Wschodzie

- Zastanawialiśmy się, jak możemy służyć Polakom za granica? Chcieliśmy pójść i czynić dobro, nieść pomoc duchową i materialną za wschodnią granicą. I tak powstała akcja Polak z sercem - mówił w Polskim Radiu 24 Patryk Czech z Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Gość wspominał o współpracy z Senatem, a w szczególności z senator Marią Koc.

Marcin Chmielnicki, rzecznik prasowy organizacji podkreślał zaś, że młodzi z KSM "nie postrzegają ojczyzny jako przestrzeni terytorialnej". - Młodzi są przekonani, że tam gdzie bije polskie serce, tam jest Polska - dodał Marcin Chmielnicki.

Goście opowiadali w PR24 o celach i codziennej pracy Stowarzyszenia. Podkreślali, że praca organizacji, "to nie moda, a realna potrzeba".

Więcej w nagraniu

* * *

Audycja: "Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja"

Prowadzi: Maciej Woźniakiewicz

Goście: Patryk Czech, przewodniczący prezydium Krajowej Rady KSM oraz wolontariusz, Marcin Chmielnicki, rzecznik prasowy KSM

Data emisji: 12.07.2020

Godzina emisji: 07.35

PR24/tb

Czytaj także

SOR: O działalności fundacji "pełnej ciepła"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2018 11:30
Katarzyna Michalska i Filip Kiżuk są prawnikami ze Szczecina. Oboje zaangażowali się w indywidualną pomoc dzieciom, zwłaszcza z ubogich rodzin. Wspierają młode, rozwijające się talenty w różnych dziedzinach społecznej aktywności, takich jak konkursy piosenkarskie, amatorskie zajęcia teatralne czy gry sportowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SOR. O działalności Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt - OTOZ Animals

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2020 09:15
- Podczas interwencji widzimy krzywdę zwierząt. To wywołuje negatywne emocje. Długo sobie z tym nie radziłam, ale zwyciężyła empatia i siła budowana dzięki zwierzętom - mówiła w Polskim Radiu 24 o swojej społecznej pracy Sylwia Zając, inspektor i wolontariusz związana  z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Zwierząt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicystka: prymas Stefan Wyszyński jest częścią naszej tożsamości narodowej

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 19:45
- Prymas Tysiąclecia wierzył, że właśnie wielkie spotkania modlitewne upewniają naród w poczuciu wiary. Z tego punktu widzenia uroczystość, która pozwoliłaby zgromadzić wiele tysięcy ludzi z kraju i zagranicy, jest o wiele bardziej potrzebna, niż uroczystość online - mówiła w Polskim Radiu 24 publicystka Barbara Sułek-Kowalska, odnosząc się do przełożonej z powodu pandemii beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polak z sercem". Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przekazało dary Polakom na Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 11:20
Ponad 24 tony żywności, przyborów szkolnych i środków czystości trafiło do Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Udało się zebrać prawie 35 tysięcy złotych, które przekazano najbardziej potrzebującym rodakom.
rozwiń zwiń