X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Działalność Fundacji Raoula Follerau

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 08:49
Ania Szałata dwadzieścia lat temu została potrącona przez samochód prowadzony przez pijanego, młodego kierowcę. Dziewczynka, która poruszała się na wózku inwalidzkim, zginęła na miejscu. Wypadek poruszył całe lokalne społeczeństwo, również jej klasowych kolegów i koleżanki ze szkoły oraz z organizacji harcerskiej.
Dr Kazimierz Szałata
Dr Kazimierz SzałataFoto: follereau.org

Na skutek tego nieszczęśliwego wypadku, powstał ruch młodzieżowy przeciw pijaństwu. Początkowo miał zasięg lokalny, potem ogarnął wiele regionów Polski. Swoją bazę ma w Zielonce.

Posłuchaj
22:38 Fundacja.mp3 Dr Kazimierz Szałata o działalności Fundacji Raoula Follerau (Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja)

 

Co roku odbywają się tam spotkania dzieci niepełnosprawnych z Polski. Organizowany jest wówczas festyn, któremu patronuje Fundacja Raoula Follerau, wielkiego humanisty XX wieku, założona przez ojca Ani dr. Kazimierza Szałatę z UKSW i popierająca ideę wspierana najbiedniejszych z biednych na świecie. 

Więcej w nagraniu.

Gość PR24: dr Kazimierz Szałata (UKSW, założyciel Fundacji Raoula Follerau)

Data emisji: 05.07.20

Godzina emisji: 7.35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ty też możesz pomóc stworzyć Drugie Skrzydło

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 08:04
Trafili tam z poturbowanymi dwoma skrzydłami. Jedno skrzydło mają już zdrowe – czują miłość, troskę i bezpieczeństwo, mają się na kim wesprzeć. Drugie niestety jest skaleczone przez niepełnosprawność fizyczną i intelektualną. "Drugie Skrzydło" to akcja na rzecz rozbudowy Domu Pomocy Społecznej Dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie w Łopiennie. 
rozwiń zwiń