X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Ks. dr Lubowicki: do młodzieży trzeba podchodzić z pokorą

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2020 08:20
- Najważniejsze jest, aby mieć relację z młodym człowiekiem. Dopiero potem można mu coś przekazać. Do młodzieży trzeba podchodzić z wielką pokorą - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. dr Andrzej Lubowicki, asystent generalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/oneinchpunch

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży powstało w 1934 roku. Na stronie internetowej KSM możemy przeczytać, że jest to "organizacja katolików, którzy swoją młodość chcą przeżyć, a nie przespać". 

O działaniu KSM, o ludziach młodych i wychowaniu, w Polskim Radiu 24 mówił ks. dr Andrzej Lubowicki. 

- Do młodzieży trzeba podchodzić z wielką pokorą. Każda epoka ma swoją młodzież i każda epoka w stosowny dla siebie sposób tę młodzież ocenia; musi też na nią znaleźć sposób. Młodzież jest wychowywana przez konkretne pokolenie. Jacy są rodzice, taka jest młodzież. Jacy są wychowawcy, taka też jest młodzież; choć bardzo często wymyka się to spod pewnej kontroli. Młodzież niesie ze sobą pewien nowy nurt - powiedział asystent generalny organizacji. 

- Jako ksiądz pracujący z młodzieżą od prawie 20 lat widzę, że bardzo ważne jest przede wszystkim to, aby zainteresować młodzież, a następnie ją zaangażować. Z młodzieżą obojętną, niezaangażowaną, nie ma się żadnej relacji. Najważniejsze jest mieć relację z młodym człowiekiem. Dopiero potem można mu coś przekazać - dodał ks. Andrzej Lubowicki. 

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
22:39 _PR24_AAC 2020_06_28-07-35-58.mp3 ks. dr Andrzej Lubowicki o KSM (Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja)

 

* * *

Audycja: "Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja"
Prowadzi: Maciej Woźniakiewicz
Gość: ks. dr Andrzej Lubowicki (asystent generalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży) 

Data emisji: 28.06.2020

Godzina emisji: 07.35

bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Publicystka: prymas Stefan Wyszyński jest częścią naszej tożsamości narodowej

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 19:45
- Prymas Tysiąclecia wierzył, że właśnie wielkie spotkania modlitewne upewniają naród w poczuciu wiary. Z tego punktu widzenia uroczystość, która pozwoliłaby zgromadzić wiele tysięcy ludzi z kraju i zagranicy, jest o wiele bardziej potrzebna, niż uroczystość online - mówiła w Polskim Radiu 24 publicystka Barbara Sułek-Kowalska, odnosząc się do przełożonej z powodu pandemii beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń