X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Działalność Zakonu Rycerzy Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 08:10
Powstali z tęsknoty za wartościami. W świecie, w którym rządzi pieniądz i zachwiana jest moralność, stali się widoczni idąc pod prąd antywartościom, tak jak czynił to ich duchowy patron, dziś święty, Jan Paweł II. Zakon Rycerzy Jana Pawła II został zbudowany dla mężczyzn i przez mężczyzn, którzy wyznaczają sobie drogę życia poprzez wartości takie jak wiara, miłosierdzie, solidarność i patriotyzm.
Audio
  • Arkadiusz Urban o powstaniu i działalności Zakonu Rycerzy Jana Pawła II ("Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja")
Członkowie Zakonu Rycerzy Jana Pawła II
Członkowie Zakonu Rycerzy Jana Pawła IIFoto: rycerzejp2.com.pl

Członkowie zakonu starają się na wzór św. Jana Pawła II harmonijnie łączyć męskość z drogą do świętości. O skupionych dziś w 52 chorągwiach prawie 600 rycerzach mówił w audycji "Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja" Arkadiusz Urban, jeden z rycerzy, którzy w 2010 roku zainicjowali założenie zakonu.

Jan Paweł II NAC 1200.jpg
Jan Paweł II. Papież, który wyszedł z Watykanu

Swoje powołanie rycerze Jana Pawła II chcą realizować poprzez zaangażowanie m.in. w obronę wartości chrześcijańskich, w tym rodziny i życia od poczęcia do naturalnej śmierci, dbanie o rozwój patriotyzmu i miłości do ojczyzny, promowanie katolickiej duchowości świeckich oraz promocję nauczania św. Jana Pawła II.

Zakon czyny miłosierdzia zwraca przede wszystkim ku swoim członkom i ich rodzinom. W dalszej kolejności akty miłosierdzia kierowane są na osoby z własnej parafii oraz diecezji. Rycerze włączają się również w pomoc ludziom potrzebującym otaczając ich modlitwą oraz starając się im pomagać również materialnie.

W jaki sposób Jan Paweł II został patronem zakonu? Jakie działania podejmują jego członkowie? Kto i jak może dołączyć do stowarzyszenia? O tym Arkadiusz Urban mówił w całej rozmowie. Zapraszamy do jej wysłuchania

***

Audycja: "Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja" 
Prowadzący: Maciej Woźniakiewicz
Gość: Arkadiusz Urban, jeden z założycieli Zakonu Rycerzy Jana Pawła II
Data emisji: 07.06.2020
Godzina emisji: 07.35

rycerzejp2.com.pl/Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fundacja "Mam Marzenia". "16 lat pracy to spełnionych ponad 8 tyś. marzeń"

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 09:15
- W wielu koncertach organizowanych dla naszych podopiecznych biorą udział gwiazdy sceny artystycznej - mówiła w Polskim Radiu 24 Kinga Szewczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmartwychwstanie Pańskie w dziełach mistrzów sztuki

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2020 08:38
Wielkanoc. Wielobarwna i kwitnąca kolorami budzącej się do życia przyrody przywołuje refleksję nad swoją genezą. W Watykanie przypominają o niej wielkie dzieła sztuki Michała Anioła oraz Rafaela Santi i to właśnie m.in. o obrazach w Kaplicy Sykstyńskiej mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jerzy Miziołek, historyk sztuki.
rozwiń zwiń