X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"To przeszło moje oczekiwania". Burmistrz gminy Goniądz o pomocy przy gaszeniu pożaru w BPN

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 12:02
- Początkowo pożar staraliśmy się poskromić własnymi środkami. Jego siła była jednak tak wielka, że trzeb było sięgnąć po Państwową Straż Pożarną. W akcji gaśniczej brało udział ok. 1500 ochotników i strażaków zawodowych. Płonąca powierzchnia była trzecią co do wielkości w historii Polski - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Dudkiewicz, burmistrz gminy Goniądz, którą dotknął pożar Biebrzańskiego Parku Narodowego.
Audio
  • Burmistrz gminy Goniądz Grzegorz Dudkiewicz o pożarze w Biebrzańskim PN (Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja)
Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym
Pożar w Biebrzańskim Parku NarodowymFoto: PAP/Artur Reszko

Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym wybuchł 19 kwietnia. Ugaszony został tydzień później - w niedzielę 27 kwietnia. Strażaków wspomagali żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej, służby parkowe, leśne oraz okoliczni mieszkańcy. Do gaszenia pożaru użyto samolotów i śmigłowców Lasów Państwowych. W pożarze spłonęło prawie 5,3 tysiąca hektarów bagiennych łąk i terenów leśnych. Biebrzański Park Narodowy zajmuje powierzchnię około 59 tysięcy hektarów.

Michał Woś 1200.jpg
"Mogło dojść do podpalenia". Minister środowiska o pożarze Biebrzańskiego Parku Narodowego

Burmistrz gminy Goniądz podkreślił znaczenie społeczności lokalnej w walce z żywiołem. - Ochotnicza Straż Pożarna cieszy się społecznym uznaniem. Samo wycie syren mobilizuje tych chłopaków, oni zostawiają swoje domostwa i rodziny. To, co miało miejsce przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Kwaterodawcy, Koła Gospodyń Wiejskich, miejscowi przedsiębiorcy wyszli na przeciw oczekiwaniom. Oferowano strażakom posiłki i napoje. Spontaniczne zaanagażowanie było imponujące, ludzie przyjeżdżali z odległych miejscowości, dostarczali strażakom suchy prowiant. Chylę czoła przed wszystkimi, którzy tak się zmobilizowali - powiedział Grzegorz Dudkiewicz.

Park przeprowadził zbiórkę funduszy na Ochotnicze Straże Pożarne, które walczyły z żywiołem. Akcję wsparło prawie 38 tysięcy darczyńców. Zebrano około 3,5 miliona złotych, a pieniądze podzielono między 89 jednostek OSP.


* * *

Audycja: Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja

Prowadzący: Maciej Woźniakiewicz

Gość: Grzegorz Dudkiewicz (burmistrz gminy Goniądz)

Data emisji: 17.05.2020

Godzina emisji: 07.33

Zobacz więcej na temat: Biebrza pożar parki narodowe
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym – główna linia ognia została ugaszona

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 09:30
W niedzielę 19 kwietnia w Biebrzańskim Parku Narodowym wybuchł pożar. Ogień objął w sumie około 6 tysięcy hektarów lasu, łąk i torfowisk. Kierownik Biebrzańskiego Parku Narodowego Artur Wilk podczas rozmowy w Trójce podkreślił, że sytuacja jest w tej chwili opanowana.
rozwiń zwiń