X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Młodzież mu ufała". 18 maja przypada 100. rocznica urodzin papieża Polaka

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2020 08:00
- Jego kontakt z młodzieżą zaowocował w Jego pontyfikacie przede wszystkim takimi inicjatywami jak Światowe Dni Młodzieży - mówiła w Polskim Radiu 24 Barbara Stefańska z Centrum Myśli Jana Pawła II.
Audio
  • Barbara Stefańska o dziedzictwie św. Jana Pawła II (Społeczeństwo Obywatelskie: Reaktywacja)
Jan Paweł II na spotkaniu z młodymi
Jan Paweł II na spotkaniu z młodymiFoto: PAP/DPA/Dominik Obertreis

W związku z 100. rocznicą urodzin Karola Wojtyły tematem audycji jest społeczeństwo, które skupiało się i nadal skupia wokół ideałów głoszonych przez św. Jana Pawła II. Było to kiedyś społeczeństwo przede wszystkim młodych ludzi, do których papież potrafił z wielką skutecznością trafiać i nawiązywać z nimi dialog.

Dziś, ci młodzi kiedyś ludzie, są dorosłymi ojcami i matkami, a poczucie przynależności do tzw. pokolenia JPII trwa i poszerza swój krąg o następną młodzież, dzięki szerzeniu Jego ideałów i propagowaniu Jego nauki m.in. przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

sw JanPawelII-pap-arch-1200.jpg
Historyk: św. Jan Paweł II nosił głęboko w sercu pamięć o historii Polski

"Jan Paweł II żył tym, co mówił"

Gość audycji opowiedział między innymi o nowym, większym, obejmującym cały świat, portalu, który rozpocznie swoją działalność w dniu urodzin Świętego, 18 maja. - Portal zostanie otwarty w setną rocznicę urodzin. Jego adres to jp2online.pl. Oprócz tego Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowało inne niespodzianki. Między innymi wystawę, publikacje książkowe, nagrania chóru do słów papieża Polaka, grę miejska w wersji online - mówiła Barbara Stefańska.

- Uczyliśmy się Go 27 lat. Jego biografowie twierdzą, że w tym czasie nie było nawet tygodnia, w którym nie wypowiedziałby słów, które zapadałyby w pamięć. Widać było, że Jan Paweł II żył tym, co mówił. To do niego przyciągało - wskazywała Barbara Stefańska.

Gość Polskiego Radia 24 podczas audycji zwracała również uwagę na to, że papieżowi Polakowi szczególnie ufała młodzież na całym świecie. - Młodzież ufała temu, co mówił - podkreślała.

Zapraszamy do wysłuchania audycji. Sprawdź także poprzednie odcinki.

* * *

Audycja: Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja

Prowadzący: Maciej Woźniakiewicz

Gość: Barbara Stefańska (Centrum Myśli Jana Pawła II)

Data emisji: 10.05.2020

Godzina emisji: 07.33

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Był wielkim świadkiem wiary". Franciszek o św. Janie Pawle II

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 16:16
"Jan Paweł II był kochającym człowieka wielkim świadkiem Ewangelii i przewodził Kościołowi w czasach ogromnych przemian"- te słowa papież Franciszek zawarł we wstępie do książki pt. "100 lat. Słowa i obrazy". Publikacja jest poświęcona polskiemu papieżowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozpoczęły się procesy beatyfikacyjne rodziców Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 11:30
W bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach odbyła się pierwsza uroczysta sesja trybunałów beatyfikacyjnych. Pierwszy sędzia trybunału, metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski zaprosił do modlitwy o pomyślny przebieg procesu i łaski za wstawiennictwem Sług Bożych Karola i Emilii Wojtyłów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziś powiedziałby nam: "Nie lękajcie się". Biskupi w liście na stulecie św. Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 06:40
Biskupi z Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w liście z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II napisali, że w trudnym dla nas wszystkich czasie - gdy zmagamy się z pandemią koronawirusa i stawiamy pytania o przyszłość naszych rodzin oraz społeczeństwa - warto zapytać o to, co papież Polak dziś miałby nam do powiedzenia i z jakim przesłaniem zwróciłby się teraz do rodaków. Jako pierwsze - jak napisali biskupi - na myśl przychodzą słowa: "Nie lękajcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi".
rozwiń zwiń