X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

SOR. O działalności Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt - OTOZ Animals

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2020 09:15
- Podczas interwencji widzimy krzywdę zwierząt. To wywołuje negatywne emocje. Długo sobie z tym nie radziłam, ale zwyciężyła empatia i siła budowana dzięki zwierzętom - mówiła w Polskim Radiu 24 o swojej społecznej pracy Sylwia Zając, inspektor i wolontariusz związana  z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Zwierząt.
Audio
Kundelek
KundelekFoto: Andrzej Gralewski/PR

Tematem audycji była działalność Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt - OTOZ Animals inspektorat w Zielonej Górze. To stowarzyszenie zajmujące się poprawą warunków bytowania zwierząt domowych i gospodarskich. Stowarzyszenie ma status organizacji pożytku publicznego i skupia działalność inspektorów i wolontariuszy.

Za pracę na rzecz zwierząt nie pobierają wynagrodzenia

Prowadzący audycję przypomniał o świecie zwierząt "w którym emocje są proste i bezpośrednie". -  Zwierzę jest spragnione miłości jak wielu z nas, a zwierzęta które są członkami naszej rodziny, wielokrotnie odgadują nasze myśli i łącza się w uczuciach - powiedział red. Maciej Woźniakiewicz.

Gość audycji opowiadała o codziennych działaniach związanych z pomaganiu zwierzętom oraz o stronie organizacyjnej Stowarzyszenia. W audycji także o tym, jak m.in. wyglądają procedury związane z adoptowaniem zwierząt.

- Założyłam inspektorat, a wcześniej pracowałam jako kierowniczka schroniska w Zielonej Górze. Postanowiłam, że nie poświęcę się więcej emocjonalnie zwierzętom. Wytrzymałam dwa lata. Z powodu przeżyć, nie potrafiłam się zdystansować. Mowa o negatywnych emocjach, gdy podczas interwencji widzimy krzywdę zwierząt. Wtedy sobie z tym nie radziłam - opowiadał w PR24 Sylwia Zając, która zawodowo zajmuje się marketingiem, a praca na rzecz zwierząt jest jej działalnością społeczną. - Zwyciężyła empatia i siła budowana dzięki zwierzętom - dodała.

***

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt - OTOZ zostało założone w Polsce w 2001 r. i jest jedną z 400 podobnych organizacji działających w 70 krajach. Współpracuje ze schroniskami bezdomnych zwierząt, a także je tworzy i prowadzi. Są 4 filary jego działalności: interwencja, wsparcie dla osób prywatnych właścicieli zwierząt, edukacja humanitarna i ratowanie życia zwierząt po wypadkach. Stowarzyszenie ma również wpływ na nowelizację Ustawy o Ochronie Zwierząt.

Więcej w nagraniu

* * *

Audycja: "Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja"
Prowadzi: Maciej Woźniakiewicz
Gość: Sylwia Zając, inspektor i wolontariusz Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt

Data emisji: 08.03.2020

Godzina emisji: 07.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Brat Elia Cataldo - stygmatyk, który zrobił zdjęcie Chrystusa

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2019 07:40
Franciszkanin, brat Elia Cataldo, jak twierdzą jego recenzenci, przypomina lustro, które odzwierciedla poczynania Boga. Poza niezwykłymi stygmatami jest osobą doznającą stanu przebywania równocześnie w dwóch miejscach.
rozwiń zwiń