X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Chciałbym zostawić jak najwięcej dobra w parafii". Kapłan o pracy na rzecz wiejskiej społeczności

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2020 09:15
- Działanie dotyczy całej parafii. Wiosek jest więcej, nie tylko Bąkowo Górne. Bez wsparcia przyjaciół nie mogłoby się to wszystko dokonywać - mówił w Polskim Radiu 24 ksiądz Konrad Zawiślak, organizator popularnego w regionie Festynu Rodzinnego. W Polskim Radiu 24 gościli także: Piotr Politowicz (Stowarzyszenie "Retrołowiczanka") oraz Dorota Wróblewska z miejscowego koła gospodyń wiejskich.
Audio
  • ks. Konrad Zawiślak: Chciałbym jak najwięcej dobra zostawić w parafii, i w wymiarze duchowym, i w materialnym. (Społeczeństwo Obywatelskie Reaktywacja / PR24)
Festyn daje okazję do kultywowania lokalnych, łowickich tradycji
Festyn daje okazję do kultywowania lokalnych, łowickich tradycjiFoto: Shutterstock

Tematem audycji byli wyjątkowi ludzie z małej, łowickiej wioski Bąkowo Górne, w powiecie łowickim. To historia o tym, jak powstaje społeczeństwo obywatelskie skupiające się wokół człowieka z autorytetem, którym okazał się ksiądz Konrad Zawiślak, proboszcz parafii pod wezwaniem św. Mikołaja w Bąkowie Górnym.

Kiedy duchowny 3 lata temu obejmował posługę w parafii, przejął w schedzie Festyn Rodzinny, który przez ostatnie 3 lata przekształcił się w największą regionalną imprezę województwa łódzkiego. Od kilkunastu lat parafialna impreza cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród mieszkańców powiatów łowickiego i kutnowskiego. Nie brakuje na niej także gości z innych części województwa łódzkiego.

Coroczna Parada Starych Samochodów i Motocykli, których sam proboszcz jest entuzjastą, aktywne Muzeum Historycznych Maszyn Rolniczych, gdzie można nie tylko obejrzeć eksponaty, ale fizycznie doświadczyć starych tradycyjnych metod pracy "na ziemi", prężnie działające "koło gospodyń wiejskich", zespoły regionalne, chór i historyczna grupa rekonstrukcyjna – to zaledwie cząstka inicjatyw, jakie pod batutą księdza proboszcza można podziwiać. 

- Chciałbym jak najwięcej dobra zostawić w parafii, i w wymiarze duchowym, i w materialnym - powiedział w PR24 ks. Konrad Zawiślak. - Bez wsparcia przyjaciół nie mogłoby się to dokonywać. Muszę się uderzyć w piersi i więcej modlitwy w życiu realizować, bo bez pomocy bożej nie jest możliwe ciągnąć tego, co zaczęliśmy. A plany są olbrzymie - dodał.

W audycji o tym, co minęło, ale także właśnie o planach. Bąkowska zabawa, XIII Festyn Rodzinny, tradycyjnie już rozpocznie się 15 sierpnia o godzinie 9.00 mszą świętą w kościele parafialnym.

Więcej w nagraniu

* * *

Audycja: "Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja"
Prowadzi: Maciej Woźniakiewicz
Goście: ks. Konrad Zawiślak; Piotr Politowicz (Stowarzyszenie "Retrołowiczanka") oraz Dorota Wróblewska (koła gospodyń wiejskich) 

Data emisji: 01.03.2020

Godzina emisji: 07.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Brat Elia Cataldo - stygmatyk, który zrobił zdjęcie Chrystusa

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2019 07:40
Franciszkanin, brat Elia Cataldo, jak twierdzą jego recenzenci, przypomina lustro, które odzwierciedla poczynania Boga. Poza niezwykłymi stygmatami jest osobą doznającą stanu przebywania równocześnie w dwóch miejscach.
rozwiń zwiń