X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

18 lat Fundacji Orlen. Na czym polega wolontariat pracowniczy?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2020 08:20
- Orlen zmieniał się przez ostatnie lata. W związku z tym, co dzieje się w radzie i zarządzie oraz w sposobie pojmowania odpowiedzialności społecznej - o działalności tzw. fundacji korporacyjnych na przykładzie Fundacji Orlen mówiła członek jej zarządu Marta Soluch.
Audio
  • Marta Soluch z Fundacji Orlen o wolontariacie pracowniczym (SOR)
Orlen angażuje się w wiele projektów - tutaj Rejs Niepodległości
Orlen angażuje się w wiele projektów - tutaj "Rejs Niepodległości"Foto: Twitter/@SalvattiPl
  • Czym jest wolontariat pracowniczy?
  • Co to jest odpowiedzialność społeczna?
  • Jak powstała Fundacja Orlen i komu pomaga?
piotr_gliński_wolontariat1200.jpg
Piotr Gliński: budujmy modę na wolontariat. Nie ma demokracji bez aktywności obywatelskiej

Wolontariat pracowniczy to działania polegające na podejmowaniu i wspieraniu przez firmę działalności pracowników na rzecz organizacji pozarządowych i określonych przepisami prawa instytucji.

Pracownicy-wolontariusze świadczą różnego rodzaju prace na rzecz potrzebujących, wykorzystując swoje umiejętności i zdolności, natomiast firma umożliwia im podejmowanie takich inicjatyw oraz wspiera ich działania finansowo lub organizacyjnie.

[DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ] >>> Wolontariat pracowniczy: korzyści dla pracowników i firm

Fundacja ORLEN działa już od ponad 18 lat. Przekazuje darowizny finansowe osobom chorym i potrzebującym, wspiera lokalne społeczności poprzez programy grantowe i przyznaje stypendia zdolnej młodzieży. Dba o zdrowie i bezpieczeństwo. Przekazuje jednostkom straży pożarnej darowizny na zakup sprzętu i wspiera szpitale na terenie całej Polski. Od 2019 Fundacja prowadzi też w Grupie ORLEN program wolontariatu pracowniczego.

1200_Morawiecki_PAP.jpg
Gala wolontariatu Orlen. Premier: wasze zaangażowanie budzi podziw

Fundacja Orlen pomaga innym od 18 lat

Gość audycji, Marta Soluch, opowiedziała o tym jak to wszystko zaczęło się. - W latach dziewięćdziesiątych miały miejsce początki myślenia o tym, że duże korporacje, duże firmy są coś winne społeczeństwu. Powinny myśleć nie tylko o pomnażaniu majątku, kapitale, ale również i o otoczeniu. Wtedy powzięto pierwsze próby tego, aby coś oddać innym - mówiła.

[ZOBACZ TAKŻE] >>> Gala "Orlen dla strażaków". Premier: superbohaterowie noszą w Polsce strażackie hełmy

Orlen jest potężną firmą, która działa w sześciu krajach i szybko postanowiono, że wypada pomóc innym. - Od początku była myśl, aby pomagać. Rozwój Fundacji Orlen przez ostatnich osiemnaście lat jest spektakularny. Weszliśmy na zupełnie inny poziom. Jest to też związane z tym jak przez ostatnie lata zmieniał się Orlen, z tym co dzieje się w radzie i zarządzie oraz w sposobie pojmowania odpowiedzialności społecznej - wskazywała.

- W Orlenie zaczynamy mówić już nie tyle co o samej odpowiedzialności społecznej, ale przede wszystkim o zrównoważonym rozwoju - dodała Marta Soluch.

Programy Fundacji Orlen:

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja"
Prowadzi: Maciej Woźniakiewicz
Gość: Marta Soluch (członek zarządu Fundacji Orlen)
Data emisji: 16.02.2020
Godzina emisji: 07.35

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pomagali rodzinom z ciężką sytuacją. Miasto obcięło im fundusze

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 15:58
Sprawa dotyczy białostockiego Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie "Droga", które od 20 lat prowadzi program "Odbudować Rodzinę". Jej celem jest pomoc rodzinom w przezwyciężeniu trudności: uzależnienia od alkoholu, narkotyków czy agresji. Okazuje się, że Stowarzyszenie na działalność w 2020 r. otrzyma o 60 proc. mniej funduszy niż w 2019 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abby Johnson w Sejmie: to czas, by stanąć po stronie tych, którzy nie mają głosu

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 15:54
Abby Johnson, amerykańska działaczka antyaborcyjna zaapelowała w Sejmie, by stanąć po stronie nienarodzonych dzieci, które nie mają głosu. Wzięła ona udział w konferencji o wsparciu dla kobiet w ciąży w sytuacji kryzysowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waloryzacja rent i emerytur. Prezes ZUS: skorzysta z niej ponad 8 mln osób

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2020 07:47
- Jesteśmy przygotowani do waloryzacji emerytur i rent, od marca podwyżki otrzyma ponad 8 mln naszych świadczeniobiorców - powiedziała prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wskazała, że koszt tegorocznej waloryzacji rent i emerytur to 9,2 mld zł.
rozwiń zwiń