X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prezes Towarzystwa Karkonoskiego: stworzyliśmy szczególne lobby pomocne samorządom

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2020 08:02
- Na studiach w Krakowie powstała pewna paka znajomych, dzięki której wylądowaliśmy w Jeleniej Górze. Tak zaczęła się moja przygoda, którą obliczałem na 2-3 lata, a mieszkam tam równo 44 lata - powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Korzeń, prezes Towarzystwa Karkonoskiego.
Audio
  • Janusz Korzeń o działalności Towarzystwa Karkonoskiego
Formacje skalne w Karkonoszach
Formacje skalne w KarkonoszachFoto: shutterstock.com/ Magdalenagalkiewicz

- Życie rzuciło mnie ze wschodnio-południowego krańca Polski na zachodnio-południowy. Studiowałem w Krakowie i tak się złożyło, że mogłem wówczas poznać sporo przyjaciół z całego kraju. Prowadziliśmy studenckie pismo i powstała pewna paka, dzięki której wylądowaliśmy w Jeleniej Górze. Tak zaczęła się moja przygoda, którą obliczałem na 2-3 lata, ale mieszkam tam równo 44 lata i ani myślę wracać - mówił gość Polskiego Radia 24.

"Kreowanie wizji przyszłości"

- Miałem blisko 30 lat, gdy po raz pierwszy widziałem Karkonosze. Jechałem do Jeleniej Góry z moim przyjacielem z Gliwic, by dogadać warunki pracy. Do dziś mam przed oczami ten przepiękny widok. Trafiłem w świetny klimat, dostałem znakomite tematy do pracy i zawiązałem sporo przyjaźni na całe życie - dodał. 

- Poznałem nielicznych autochtonów i do dzisiaj przydała mi się ich ówczesna wiedza, ponieważ w wielu miejscach nic się nie zmieniło. Śląsk jak i Saksonia były najbardziej rozwiniętymi częściami Rzeszy Niemieckiej. Do dziś widać to między wschodem a zachodem Polski. Widać tam ślady piastowskie, a wbrew potocznym opiniom, Dolny Śląsk był tylko 180 lat w rękach niemieckich, nie 700 czy 800. Wczesne związki z Polską tego regionu są oczywiste. Marysieńka Sobieska przyjeżdżała się tu leczyć, także Sobieski wokół tych gór szedł na Wiedeń - podkreślił. 

W 2007 r. narodził się ruch obywatelski, który chciał dać swój głos. Powstały "Tezy Karkonoskie". Doszliśmy do wniosku, że powinniśmy stworzyć szczególne lobby ludzi myślących, aby byli pomocni samorządowcom. 1/3 naszego składu to eksperci w wielu dziedzinach i mamy odwagę uczestniczyć w kreowaniu wizji przyszłości dla naszego regionu.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja"
Prowadzi: Maciej Woźniakiewicz
Gość: Janusz Korzeń (Towarzystwo Karkonoskie) 
Data emisji: 02.02.2020
Godzina emisji: 07.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Odpowiedzialność za małe ojczyzny. Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2020 08:00
- Wnioski o utworzenie Instytutu płynęły od bardzo wielu lat z różnych środowisk - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Izabela Wolniak. - Przede wszystkim ze środowisk regionalnych - dodała.
rozwiń zwiń