X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Odpowiedzialność za małe ojczyzny. Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2020 08:00
- Wnioski o utworzenie Instytutu płynęły od bardzo wielu lat z różnych środowisk - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Izabela Wolniak. - Przede wszystkim ze środowisk regionalnych - dodała.
Audio
  • Dr Izabela Wolniak i Elżbieta Osińska-Kassa o Instytutucie Kultury i Dziedzictwa Wsi (Społeczeństwo Obywatelskie: Reaktywacja)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Katepax

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi powstał na bazie Centralnej Biblioteki Rolniczej poszerzając jej działanie na wiele dziedzin, nawiązując do tradycji Ignacego Mościckiego.

eastnews ks. Andrzej Augustyński 1200.jpg
[POPRZEDNIO] Ks. Augustyński: o sukcesie dziecka decydują kompetencje społeczne

Odpowiedzialność za myślenie regionalne


Kultura i dziedzictwo wsi to: dwór, ziemiaństwo, działalność Kościoła, który motywował poczucie narodowości i wszystko co upowszechnia współczesny dorobek kultury. Kultury, wokół której jednoczy się towarzystwo nie tylko rolników, ale wszystkich mieszkańców obszarów wiejskich. Centralna Biblioteka Rolnicza stała się tym samym integralną częścią mówiącą o dorobku kultury wsi.

Goście Polskiego Radia 24 podkreślali, że najbardziej na utworzeniu Instytutu zależało środowiskom regionalnym, twórców ludowych, środowiskom ziemiańskim, Kołom Gospodyń Wiejskich i wielu uczestnikom konferencji regionalnych, które prosiły o to, aby powstała instytucja, która całościowo będzie się troszczyła o interesy kultury ludowej.

- Odpowiedzialność, jaką instytut wziął na swoje barki, jest przejawem myślenia regionalnego o swoich małych ojczyznach i obszarach wiejskich. Kultura wsi polskiej to nie tylko wieś polska - mówił dr Izabela Wolniak.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja"
Prowadzi: Maciej Woźniakiewicz
Goście: I
Data emisji: 26.01.2020
Godzina emisji: 7.35

Czytaj także

Jak kształtowało się społeczeństwo obywatelskie po odzyskaniu niepodległości?

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 08:17
Święto Niepodległości, które obchodzimy 11 listopada, to okazja do wspólnego świętowania powrotu Polski na mapy Europy i Świata. Było to jednak wydarzenie o ogromnym znaczeniu nie tylko polityczny, lecz również społecznym.
rozwiń zwiń