X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prezes Instytutu Schumana: w Europie brakuje solidaryzmu

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 08:20
- Instytut Schumana podjął dzieło nie tylko promocji idei Roberta Schumana, ale także jej wdrażania poprzez konkretne dzieła. Na każdym roku widzimy brak solidaryzmu w Europie - powiedział prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Schumana. Gościem audycji był również Ryszard Krzyżkowski.
Audio
  • Goście Polskiego Radia 24 o Instytucie Schumana ("Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja")
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: artjazz/shutterstock.com

W audycji goście poruszyli temat działalności Instytutu Roberta Schumana, propagującego myśli i ideę  jednego z trzech "Ojców Zjednoczonej Europy". Zalążkiem była Wspólnota Węgla i Stali, która stała się kamieniem węgielnym dla przyszłej Unii Europejskiej, Rady Europy i NATO. Robert Schuman, dwukrotny premier Francji, minister finansów i spraw zagranicznych pokładał nadzieję w budowaniu Europy nie tylko na wspólnych interesach ekonomicznych, które czasem łączą, a czasem dzielą, ale przede wszystkim na wspólnych wartościach.

Robert-Schuman.jpg
Robert Schuman – jeden z ojców zjednoczonej Europy

Prof. Zbigniew Krysiak przyznał, że "Instytut Schumana podjął dzieło nie tylko promocji jego idei, ale także jej wdrażania poprzez konkretne dzieła". - Na każdym roku widzimy brak solidaryzmu w Europie, Niemcy budują Nord Stream 2, co burzy jedność. Mamy nadzieję, że w ciągu kilku miesięcy Schuman uzyska tytuł czcigodnego sługi Bożego i potem, gdy zdarzy się cud, znajdzie się on w gronie błogosławionych. Schuman mówił, że wszyscy jesteśmy niedoskonałymi narzędziami opatrzności Bożej. Przed ważnymi decyzjami udawał się na modlitwę - mówił prezes. 

Ryszard Krzyżkowski z Instytutu Schumana stwierdził, że "Robert Schuman studiował w czterech lub pięciu niemieckich miastach, po to, żeby poznawać jak najlepszych wykładowców, prawników i od nich zdobywać wiedzę". - Bardzo ważna jest w jego postaci strona moralności i duchowości. Był godny zaufania dla różnych opcji politycznych - dodał gość audycji.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja"
Prowadzi: Maciej Woźniakiewicz
Goście: Ryszard Krzyżkowski (z Instytutu Schumana) oraz prof. Zbigniew Krysiak (prezes Instytutu Schumana)
Data emisji: 29.12.2019
Godzina emisji: 7.35

PR24/dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: Zielony Ład to fundamentalna zmiana aspektów naszego życia

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 15:11
- Ta zmiana ma doprowadzić do ograniczenia emisji CO2 oraz innych substancji. De facto ten rok 2030, bądź w dalszej perspektywie 2050 może stać pod znakiem neutralności klimatycznej - mówił prezes Instytutu Jagiellońskiego Marcin Roszkowski na antenie Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Kawęcki: słowa Władimira Putina to miękki rewizjonizm terytorialny

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2019 15:26
- Celem jest izolacja Polski bo wypowiedzi Władimira Putina są skierowane do opinii zachodniej by pokazać, że Rosja ma być ważnym elementem gry światowej - mówił w PR24 dr Krzysztof Kawęcki. Gośćmi audycji byli też Andrzej Rafał Potocki z Sieci i Jarosław Włodarczyk z Press Club Polska.
rozwiń zwiń