X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Działalność Fundacji Sztuki Polskiej ING i jej oferta dla artystów

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 09:06
Fundacja Sztuki Polskiej ING od niemal dwóch dekad wspiera polską sztukę. - Powstała po to, żeby budować kolekcję, rozwijać te zbiory, ale też prowadzić inną działalność na rzecz artystów - powiedziała jej prezes, Kamila Bodnar.
Audio
  • 25.08.2019 Społeczeństwo Obywatleskie: Reaktywacja. Działalność Fundacji Sztuki Polskiej ING
Budynek Zachęty w Warszawie
Budynek Zachęty w WarszawieFoto: Shutterstock/Stanisław Tokarski

Fundacja Sztuki Polskiej ING została stworzona, by promować polską sztukę współczesną, a w szczególności sztukę młodych artystów. Tej myśli służy m.in. tworzenie kolekcji" Dzieł Sztuki Polskiej " we współpracy z najbardziej prestiżową, Narodową Galerią Sztuki "Zachęta".

Budowa kolekcji i wsparcie artystów

Kamila Bondar, prezes Fundacji Sztuki Polskiej, mówiła o historii inicjatywy, która ma już niemal 20 lat. - Jest to wynik dwóch elementów. Pierwszy z nim wynika, z tego, że grupa ING na świecie też kolekcjonuje sztukę. Jest wielkim mecenasem sztuki, ma jedną z największych kolekcji, licząca ponad 15 tysięcy dzieł, co wynika zapewne z ogromnej tradycji kolekcjonowania w Holandii - podkreśliła.

Drugim "elementem" było "samo zaproszenie, które przyszło przed laty z »Zachęty«". Było to związane z prośbą o wsparcie finansowe związane z wystawą, związaną z Holandią. Jak wspomina Kamila Bodnar, "ta współpraca przy organizacji wystawy zaowocowała pomysłem na stworzenie kolekcji sztuki".

- Opiekunem i właścicielem kolekcji jest nie tyle sam bank, czy inna spółka z grupy ING, ale fundacja, która powstała po to, żeby budować kolekcję, rozwijać te zbiory, ale też prowadzić inną działalność na rzecz artystów - kontynuowała Kamila Bodnar.

Projekt dla studentów

Maja Demska, koordynatorka projektów Fundacji, mówiła o projekcie "Artysta Zawodowiec", który skierowany jest do studentów uczelni artystycznych. - Powstał dlatego, że w Fundacji mieliśmy poczucie, że studenci potrzebują wsparcia w momencie ukończenia uczelni i wejścia na rynek sztuki - powiedziała.

- To jest trudny moment dlatego, że szkoła rządzi się innymi prawami niż świat sztuki. Nasz program ma charakter cyklu zajęć prowadzonych przez profesjonalistów - dodała.

Audycję "Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja" prowadził Maciej Woźniakiewicz.

Polskie Radio 24/msze

----------------------------------------

Data emisji: 25.08.2019

Godzina emisji: 7:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Czerwień zalewa kadr". Krzysztof Urbański w Zachęcie.

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 22:30
- Początek błyskotliwej kariery Kazimierza Urbańskiego przypada na złotą dekadę polskiej animacji, czyli początek lat '60 - opowiadała Joanna Kordiak, kuratorka wystawy "Czerwień zalewa kadr", którą do końca sierpnia można zobaczyć w Zachęcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Wiśniewski: w sprawie wiedzy Polaków o Powstaniu Warszawskim ciągle jest co robić

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 11:21
- Wyniki tych badań są bardzo różnorodne, nie można patrzeć na nie jednowymiarowo. Ci którzy wiedzą o Powstaniu Warszawskim wiedzą bardzo dużo, ale są jeszcze takie osoby, której tej wiedzy nie posiadają. Mnie najbardziej cieszy wskaźnik dotyczący patrycypacji, że ludzie wychodzą o godz. 17 w przestrzeń publiczną, żeby się zatrzymać i zamanifestować swą pamięć - mówił w Dwójce dyrektor Narodowego Centrum Kultury.
rozwiń zwiń