X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jak pokonywać własne słabości? Inspirująca historia niepełnosprawnej Justyny Kułakowskiej

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 09:14
- Od momentu kiedy przeszłam wirusowe zapalenie rdzenia kręgowego, zaczęłam uczyć się nowego życia - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Justyna Kułakowska z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.
Audio
  • 05.01.19 Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja. Justyna Kułakowska z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock/teerayuth oanwong

Justyna Kułakowska w wieku 8 lat (w 1985 r.) przechodziła zapalenie rdzenia kręgowego i wtedy otrzymała pomoc od fundacji, która dziś jest jej pracodawcą. Jej historia pokazuje, że mimo ułomności można żyć samodzielnie: znaleźć pracę, funkcjonować w społeczeństwie, robić samodzielnie zakupy, być jak najmniej uzależnioną od innych. Na co dzień uczy osoby poruszające się na wózku inwalidzkim, jak również ich opiekunów i rodziców. Wszystko to po to, by kiedy zabraknie najbliższych zapobiec bezradności chorych. Jest również zaangażowana w bezpośrednią pomoc, przeprowadzając osobiste akcje charytatywne.

- Najgorszy był u mnie etap nastoletni, kiedy dojrzewałam i nie rozumiałam, co się dzieje. Zadawałam sobie pytania, dlaczego ja jestem niepełnosprawna. Postrzegałam siebie przez pryzmat wózka - mówiła Justyna Kułakowska. Dodała, że "ten bardzo ciężki okres trzeba było przejść". - Na etapie szkoły średniej doświadczałam bardzo wielu rzeczy i środowisko dało mi możliwość bycia bardziej odważną w konfrontacji ze światem zewnętrznym. Tak jak wielu nastolatków potrafiłam uciec ze szkoły i pojechać na drugi koniec Polski - zaznaczyła gość programu.

Justyna Kułakowska oceniła, że pierwszy obóz Fundacji Aktywnej Rehabilitacji był przełomem w jej życiu. - Pokazało mi to, że możemy się uczyć od innych, którzy przeszli podobny proces. Duża rolę odegrał też sport - dodała.

Zaprazsamy do wysłuchania całej rozmowy.

Rozmawiał Maciej Woźniakiewicz.

PR24

____________________ 

Data emisji: 05.01.2019

Godzina emisji: 07:38

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Działalność, historia i znaczenie Centralnej Biblioteki Rolniczej

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 08:15
Placówka poza działalnością bibliotekarską skupia wokół siebie ludzi prowadzących wiele innych projektów, takich jak: Uniwersytet III Wieku, coroczne Festiwale Nauki oraz działalność muzealną. Jest też organizatorem "Święta Chleba". O historii Muzeum mówili w Polskim Radiu 24 Zbigniew Filipkowski - dyrektor Biblioteki oraz Elżbieta Osińska – główny specjalista w pracowni popularyzacji kultury wsi, dydaktyki i wydawnictw Centralnej Biblioteki Rolniczej.
rozwiń zwiń