X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jak zmienił się przemysł filmowy? Adamski: ogromne pieniądze mają platformy streamingowe

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 12:40
- Rozwój platform streamingowych w pandemii koronawirusa spowodował, że duża część widzów do kin już nie wróci - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Adamski, krytyk filmowy.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Vantage_DS/ Shutterstock

Gość PR24 podsumował miniony sezon kinowy, mówił też o premierach na następny sezon. Miniony sezon artystyczny był bowiem trudny dla wielu rodzajów sztuk, zwłaszcza dla filmu. Zdaniem krytyka filmowego koronawirus tak bardzo przebudowuje nasze życie, że do końca nie wiadomo jeszcze, jaki jest obecnie przemysł filmowy.

- COVID-19 przyśpieszył na pewno jego przeobrażanie się. To, że pojawiły się platformy streamingowe i wielcy giganci, wpłynęło na przemysł filmowy. Od lat toczyły one walkę ze studiami filmowymi. Pytano, czy filmy na platformach powinny być nominowane do rozmaitych nagród, a i tak nagrody zdobywały - powiedział gość PR24.

lektury czytanie książka FREE 1200_660.jpg
Tomik poezji "Święte wiosny". Krzysztof Koehler: tytuł ma oznaczać, że są one wyjątkowe

"Kłótnia o pieniądze"

Przypomniał kulisy sprawy Scarlett Johansson przeciwko wytwórni Disney. 29 lipca do Sądu Najwyższego w Los Angeles wpłynął pozew, w którym aktorka zarzuciła wytwórni złamanie umowy. Na nieomówionej z nią hybrydowej premierze "Czarnej wdowy" (jednocześnie w kinach i na platformie streamingowej Disney+) aktorka, której wynagrodzenie opiera się przede wszystkim na wpływach z kasy biletowej, miała stracić równowartość 50 mln dolarów. Przedstawiciele studia tłumaczą, że taka formuła była konieczna ze względu na COVID-19 i sugerują, że gwiazda lekceważy czynnik pandemii.

- Kolejni aktorzy zamierzają pozywać Disneya, a to oznacza, iż w środowisku filmowym zaczyna się kłótnia o pieniądze, bo filmy jednocześnie pojawiają się w dwóch miejscach. Platformy streamingowe wyrastają jako osobna i nowa formuła kontaktu widza z twórcami filmowymi, a pandemia to zjawisko pogłębiła - powiedział Łukasz Adamski.


Posłuchaj
22:15 PR24 2021_08_23-23-36-37.mp3 Ł. Adamski o tym, jak zmienił się przemysł filmowy ("Rozpruwacz kulturalny")

***

Audycja: "Rozpruwacz kulturalny"

Prowadzący: Jakub Moroz

Gość: Łukasz Adamski (krytyk filmowy)

Data emisji: 23.08.2021

Godzina: 23:36 

Czytaj także

Kina znów otwarte. Co czeka nas na wielkim ekranie po pandemicznej przerwie?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 11:00
- Rzadko się zdarza, aby rozmawiać o naprawdę dużym kinie, a dzisiaj będzie go u nas sporo - zapowiada Piotr Gociek w najnowszym odcinku "Nakręceni - magazyn premier filmowych", w którym o kinowych nowościach dyskutuje z Łukaszem Adamskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Spotkała nas fala hejtu". Sieć kin Helios wycofuje się z oznaczeń dla zaszczepionych na biletach

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 11:30
W kinach Helios, by, jak podkreślono umożliwić jak największej liczbie osób możliwość uczestniczenia w seansie filmowym, wprowadzono oznaczenia dla zaszczepionych. Firma wycofała się z rozwiązania po krytyce w internecie.
rozwiń zwiń