X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Artbook "Bartek Warzecha/Przedstawienia". Gdzie się zaczyna, a gdzie kończy teatr?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 12:18
28 czerwca nakładem Wydawnictwa Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego ukazał się artbook "Bartek Warzecha/Przedstawienia". To swojego rodzaju "fotograficzny atlas" po świecie teatru, który zachęca do postawienia pytania o to, gdzie zaczyna, a gdzie kończy się teatr.
Audio
  • Bartek Warzecha o artbooku Przedstawienia (Rozpruwacz kulturalny)
Fotograf Bartek Warzecha na tle jednej z prac wystawionych
Fotograf Bartek Warzecha na tle jednej z prac wystawionych Foto: PAP/Wojciech Olkuśnik

- Bardzo zależało nam na tym, by pokazać rzeczy mniej dostępne. Posiadam w swoim archiwum zdjęcia z ponad 500 spektakli teatralnych, które często są wykorzystywane do promocji spektakli. Jest to dokumentacja fotograficzna, czasami coś, co staje się integralną częścią spektaklu. One mają różne funkcje. Natomiast zdjęcia, które pokazywałyby spektakl, bardzo często funkcjonują w mediach. Chcieliśmy pokazać te, które stają się rodzajem labiryntu i zagadki do rozwikłana - tłumaczył w Polskim Radiu 24 Bartek Warzecha. 

tele-zamek-beksinski-1920-1080kopiakopia.jpg
Wystawa fotografii Zdzisława Beksińskiego. "Artysta łamał wszelkie zasady"

Artbook jest efekt kilkunastomiesięcznych prac zespołu w składzie: Bartek Warzecha (fotografie), Rafał Milach (edycja i sekwencja fotografii), Ania Nałęcka-Milach (projekt graficzny), Agnieszka Kubaś (redaktor prowadząca), Monika Krawul (korekta), Joanna Biernacka-Płoska (koordynatorka Konkursu Fotografii Teatralnej, w ramach którego ukazuje się artbook). Wyborowi zdjęć towarzyszy esej Łukasza Zaremby oraz wiersz Małgorzaty Lebdy.


Posłuchaj
21:05 PR24_mp3 2021_07_05-23-37-11.mp3 Bartek Warzecha o artbooku "Przedstawienia" (Rozpruwacz kulturalny)

Bartek Warzecha jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Był autorem sesji promocyjnych oraz zdjęć do plakatów teatralnych. Jest laureatem Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Młodych w Jarosławiu (2012) oraz konkursu dla debiutujących fotografów DEBUTS 2014, organizowanego przez "doc! Photo Magazine" (2014). Zdjęcia jego autorstwa były publikowane w wielu czasopismach krajowych i zagranicznych. W 2019 r. został laureatem programu stypendialnego MKiDN "Młoda Polska". Jest też twórcą teledysków do utworów "Będzie gorzej" Misi Furtak oraz "Sun" Hani Rani. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Rozpruwacz kulturalny"

Prowadziła: Jakub Moroz

Gość: Bartek Warzecha (fotograf teatralny)

Data emisji: 5.07.2021

Godz. emisji: 23.35

Czytaj także

Wystawa "Nie tylko Bauhaus" w MCK. Fotografia jako uniwersalne medium

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 13:00
- Niemieckie fotograficzne widzenie zostało zestawione z polską optyką, która pomimo oczywistych różnic pozwala pokazać uniwersalność pewnych procesów. Pozwala też spojrzeć na polsko-niemieckie tropy przez pryzmat mikrohistorii, konkretnych miejsc i ludzi - mówiła w Polskim Radiu 24 Natalia Żak, kuratorka wystawy "Nie tylko Bauhaus. Międzywojenna fotografia niemiecka i polskie tropy" w krakowskim Międzynarodowym Centrum Kultury. 
rozwiń zwiń