X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Jezioro Dargin" W. Chmielewskiego. Autor: historia przyjaźni, która nieoczekiwanie się kończy

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 23:59
Nowa powieść Wojciecha Chmielewskiego dzieje się na Mazurach. - Pomyślałem, że dobrym kontrapunktem dla zdarzeń, które dzieją się w Warszawie będzie pewne oddalenie. Refleksja, która pozwoli bardziej wczuć się w sytuację dwóch bohaterów - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 pisarz .
Okładka Jeziora Dargin Wojciecha Chmielewskiego
Okładka "Jeziora Dargin" Wojciecha ChmielewskiegoFoto: "Czytelnik", mat. prasowe

Bohater powieści "Jezioro Dargin" jest mężczyzna, który wyjeżdża na Mazury, żeby odreagować przedwczesną śmierć przyjaciela i zwolnienie z pracy.

Posłuchaj
23:11 rozpruwacz.mp3 Wojciech Chmielewski o swojej nowej powieści (Polskie Radio 24/Rozpruwacz kulturalny)

 

"W powracających retrospekcjach porównuje losy przyjaciela i swoje, przygląda się dziejom tej wyjątkowej znajomości, rozmyśla o życiowych ideałach, których wizje wyniósł z romantycznych lektur, a które boleśnie zderzają się z rzeczywistością. Pobyt nad jeziorem przynosi też niespodziewany przełom w jego życiu osobistym" - czytamy w opisie utworu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
bóg 1200.jpg
"Wątpliwości oraz szukanie Boga". Chmielewski o powieści "Jezioro Dargin"

"Historia długiej przyjaźni"

Wojciech Chmielewski mówił, że jest to "historia pewnej przyjaźni, która dość nieoczekiwanie się kończy". - Długiej przyjaźni, bardzo warszawskiej. Pomyślałem, że dobrym kontrapunktem dla zdarzeń, które dzieją się w Warszawie będzie pewne oddalenie. Refleksja, która pozwoli bardziej wczuć się w sytuację dwóch bohaterów - opowiadał na antenie Polskiego Radia 24. Obaj bohaterowie, jak stwierdził pisarz, to "ludzie sukcesu".

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Rozpruwacz kulturalny"

Prowadzący: Jakub Moroz

Gość: Karol Grabias (filozof)

Data emisji: 08.03.2021

Godzina: 23.35

PR24, mat. prasowe

Czytaj także

Grabias o Milbanku: współzałożyciel ruchu radykalnej ortodoksji

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 13:30
- Dzieło, które wskazuje na odczytywanie na nowo czasów nowożytnych w perspektywie metafizycznej - tak o książce Johna Milbanka mówił w Polskim Radiu 24 Karol Grabias, przedstawiciel wydawcy dzieła, filozof. 
rozwiń zwiń