X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Grabias o Milbanku: współzałożyciel ruchu radykalnej ortodoksji

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 13:30
- Dzieło, które wskazuje na odczytywanie na nowo czasów nowożytnych w perspektywie metafizycznej - tak o książce Johna Milbanka mówił w Polskim Radiu 24 Karol Grabias, przedstawiciel wydawcy dzieła, filozof. 
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock

Gość PR24 mówił o książce Johna Milbanka "Przekroczyć rozum sekularny: Teologia i teoria społeczna". Jak powiedział, autor tej książki tłumaczony jest na język polski niezbyt często ze względu na trudny język, jakim się posługuje.


prusy-piec-wiekow-1200.jpg
"Splot wpływów cywilizacyjnych". Prof. Kucharczyk o swojej nowej książce "Prusy. Pięć wieków"

- John Milbank jest anglikańskim teologiem, bliskim myśli chrześcijańsko-katolickiej emerytowanym profesorem oraz współzałożycielem ruchu radykalnej ortodoksji, a jego dzieła są próbą powrotu do wskazywania fundamentalnych pojęć, źródeł naszego myślenia - powiedział Karol Grabias.

Autor książki wskazał, że od początku nowożytności teologia musiała się bronić przed kolejnymi oskarżeniami ze strony świeckiego rozumu. Swojej prawomocności wiara musiała jednak dowodzić w konfrontacji z rzekomo neutralną światopoglądowo ideą racjonalności, do której ugruntowania przyczyniły się nauki społeczne.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Posłuchaj
23:08 PR24_mp3 2021_02_22-23-35-35.mp3 K. Grabias o książce J. Milbanka ("Rozpruwacz kulturalny")

Audycja: "Rozpruwacz kulturalny"

Prowadzący: Jakub Moroz

Gość: Karol Grabias (filozof)

Data emisji: 22.02.2021

Godzina: 23.35

Czytaj także

Dlaczego Bóg się ukrywa? Ks. dr Dobrzeniecki o swojej nowej książce

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 10:00
- Postanowiłem napisać tę książkę, aby pokazać, że chrześcijanie są w stanie sformułować odpowiedzi nawet na te najtrudniejsze pytania - mówił w Polskim Radiu 24 ks. dr Marek Dobrzeniecki, filozof z Akademii Katolickiej w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na początku wydawcy ją odrzucali". Piotr Gociek o książce "Władca much"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 10:30
- Historia tej książki jest niezwykła, na początku wydawcy ją odrzucali - tak o "Władcy much" Williama Goldinga mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek. Współautorem audycji był Łukasz Orbitowski.
rozwiń zwiń