X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Pielgrzymka Jana Pawła II w 1979 roku. Czego jeszcze nie wiemy o tamtym wydarzeniu?

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 10:00
- Pielgrzymka w 1979 roku była niezwykła nie tylko pod względem doświadczenia duchowego, ale także w wymiarze politycznym, społecznym i kulturalnym - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Paweł Skibiński, autor książki "Odnowa tej ziemi".
Jan Paweł II w 1979 roku
Jan Paweł II w 1979 roku Foto: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Pielgrzymka Jana Pawła II do Polski w roku 1979 była niewątpliwie wydarzeniem o znaczeniu światowym, nie tylko w sensie politycznym, lecz także społecznym, religijnym, kulturowym, a nawet metafizycznym.

Posłuchaj
23:21 _PR24_AAC 2021_02_01-23-36-03.mp3 Pielgrzymka Jana Pawła II w 1979 roku. Czego jeszcze nie wiemy o tamtym wydarzeniu? (Rozpruwacz Kulturalny)

Skutki tych czerwcowych "dziewięciu dni, które zmieniły świat", bezpośrednie i pośrednie, pozwalają mówić o tym, że znaczenie pielgrzymki z czasem staje się tylko coraz większe.

Wiara biblia 1200.jpg
Dlaczego Bóg się ukrywa? Ks. dr Dobrzeniecki o swojej nowej książce

"Wielowymiarowe historyczne wydarzenie"

Prof. Paweł Skibiński podjął się próby całościowego, wieloaspektowego, syntetycznego spojrzenia na to wydarzenie, wykorzystując nowe źródła i reinterpretując wiele dotychczasowych ustaleń oraz dodając nowe obserwacje i wnioski.

- Do tej pory pojawiło się wiele książek dotyczących pielgrzymki z 1979 roku, jednak zawsze były one wspomnieniowe, pisane pod kątem duszpastersko-teologicznym. Nie spotkałem się natomiast z materiałem, który pod kątem historycznym wielowymiarowo pokazywał tamten okres czasu i tamte wydarzenia - tłumaczył w Polskim Radiu 24. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

* * *

Audycja: "Rozpruwacz kulturalny"

Prowadzący: Jakub Moroz

Gość: prof. Paweł Skibiński

Data emisji: 2.02.2021

Godzina: 23.36

ks

Czytaj także

Msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Ks. Bartołd: potrzebujemy duchowej obecności Prymasa Tysiąclecia

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 23:06
- Lepiej żeby Kościoły były puste, ale żeby był w nich Chrystus - mówił podczas homilii comiesięcznej mszy świętej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej i Ojczyzny w archikatedrze warszawskiej ksiądz prałat Bogdan Bartołd. W nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele rządu, parlamentarzyści, samorządowcy oraz mieszkańcy stolicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje o. Andrzej Koprowski. "To był człowiek wielkiego formatu duchowego"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 16:36
- Ojciec Andrzej Koprowski był człowiekiem wielkiego formatu duchowego - tak zmarłego jezuitę wspomina dyrektor Redakcji Katolickiej Polskiego Radia ksiądz Andrzej Majewski. - Był cichym i pokornym człowiekiem renesansu - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto zakonnic i zakonników. 2 lutego w Kościele Ofiarowanie Pańskie

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 06:52
Przypadające 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, to zgodnie z decyzją Jana Pawła II od 1997 r. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Papież chciał, aby był on okazją do głębszej refleksji całego Kościoła powszechnego nad darem życia poświęconego Bogu.
rozwiń zwiń