X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dlaczego Bóg się ukrywa? Ks. dr Dobrzeniecki o swojej nowej książce

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 10:00
- Postanowiłem napisać tę książkę, aby pokazać, że chrześcijanie są w stanie sformułować odpowiedzi nawet na te najtrudniejsze pytania - mówił w Polskim Radiu 24 ks. dr Marek Dobrzeniecki, filozof z Akademii Katolickiej w Warszawie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/poylock19

Ks. dr Marek Dobrzeniecki, który był gościem Polskiego Radia 24, w swojej książce "Ukrytość i wcielenie" porusza problemy związane z poznawczą niedostępnością Boga, szukając jednocześnie ich rozwiązania.

smutek depresja pixabay 1200x660.jpg
Wojciech Kudyba: słucham krzywd ludzi, potem tkam opowieść w głowie i zamieniam ją w formę

"Najwyższym dobrem człowieka jest relacja z Bogiem"

W religiach monoteistycznych Bóg jest nie tylko Bogiem objawiającym się (Deus revelatus), lecz także Bogiem ukrytym (Deus absconditus). Bez pierwszego z tych przymiotów religijna relacja z Bogiem nie byłaby w ogóle możliwa, bez drugiego – trudno mówić o podstawowej właściwości Boga, jaką jest transcendencja, czyli radykalne przekraczanie świata i ludzkiego poznania.

- Według idei chrześcijańskiej najwyższym dobrem człowieka jest więź i relacja z Bogiem. Jeżeli tak, człowiek tym ostrzej zadaje pytanie, dlaczego Bóg odmawia nam tego najwyższego dobra - mówi ks. dr Marek Dobrzeniecki.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Rozpruwacz kulturalny"

Prowadzący: Jakub Moroz

Gość: ks. dr Marek Dobrzeniecki

Data emisji: 26.01.2021

Godzina: 23.36

Czytaj także

Masakra w Etiopii. Życie straciło kilkaset osób chroniących się w kościele

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 07:04
Przed kościołem Matki Bożej z Syjonu w Aksum w regionie Tigraj rozstrzelano co najmniej 750 osób - informuje "Vatican News". Atak miały przeprowadzić siły rządowe i amharska policja. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wszyscy jesteśmy wezwani, by być świadkami prawdy". Papież o fake newsach

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 13:55
Papież Franciszek zaapelował w sobotę do pracowników mediów o odpowiedzialność za przekaz i demaskowanie fałszywych informacji. - Wszyscy jesteśmy wezwani, by być świadkami prawdy - powiedział w orędziu na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który w Polsce będzie 19 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież: prośmy Boga o siłę, by wyłączyć telewizor, komórkę i otworzyć Biblię

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2021 12:38
Prośmy Boga o siłę, by wyłączyć telewizor i otworzyć Biblię. Zamknąć komórkę i otworzyć Ewangelię - wezwał papież Franciszek w homilii odczytanej podczas mszy w ustanowioną przez niego Niedzielę Słowa Bożego. Z powodu ataku rwy kulszowej papież był nieobecny.
rozwiń zwiń