X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czym jest ateizm według Johna Graya?

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 09:38
- Gray od razu na początku książki przyznaje się, że jest ateistą. Próbuje pokazać, jak nim być we współczesnym świecie. Absolutnie nie jest to publikacja, która, krytykując pewne formy ateizmu, przechyla się w stronę religii, jako pewnego wyznacznika porządkowania życia społecznego i politycznego - powiedział Piotr Kieżun, krytyk literacki i historyk idei związany z "Kulturą Liberalną".
Audio
  • Piotr Kieżun o książce "Siedem typów ateizmu" i twórczości Johna Graya ("Rozpruwacz kulturalny")
Okładka książki Siedem typów ateizmu
Okładka książki "Siedem typów ateizmu"Foto: mat. pras.

Prowadzący audycję Jakub Moroz zwrócił uwagę, że zwykle, gdy mówimy o ateizmie, wydaje nam się, że wiemy, o co chodzi. Jednak podobnie jak religia jest on bardzo zróżnicowany, o czym próbuje przekonać John Gray.

Louise Glück pap_20160922_2TF (1).jpg
"Pomiędzy krzykiem a chłodnym spojrzeniem". Juliusz Gałkowski o twórczości Louise Glück

Brytyjski filozof polityki w książce "Siedem typów ateizmu" zabiera czytelnika w intelektualną podróż po europejskiej tradycji ateistycznej. Esej pozwala ujrzeć w nowym świetle spory o miejsce religii w państwie i pokazuje, że ateizm to nie nihilizm.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Piotrem Kieżunem, będącym też inicjatorem wydania "Siedmiu typów ateizmu" po polsku, który w szerszy sposób przedstawił również postać Johna Graya.

Posłuchaj
21:55 _PR24_AAC 2020_12_28-23-35-49.mp3 Piotr Kieżun o książce "Siedem typów ateizmu" i twórczości Johna Graya ("Rozpruwacz kulturalny")

***

Audycja: "Rozpruwacz kulturalny"
Prowadzący: Jakub Moroz
Gość: Piotr Kieżun, krytyk literacki i historyk idei związany z "Kulturą Liberalną"
Data emisji: 28.12.2020
Godzina emisji: 23.36

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Europa Wschodnia wynaleziona czy odkryta? Historyk o książce Larry’ego Wolffa

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 09:30
- To jest bardzo skomplikowana kwestia. Wolff stawia hipotezę, że w XVIII wieku pojawił się w Europie nowy podział, na Europę wschodnią i zachodnią. Ta teza, że w XVIII wieku mamy do czynienia z nowym podziałem wydaje się nienależycie dowiedziona - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Jacek Kordel, historyk.
rozwiń zwiń