X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Strajk kobiet a psychologia tłumu. Socjolog o ostatnich wydarzeniach na ulicach polskich miast

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 23:59
- Oddzielenie tych, którzy zabijają, od tych, którzy są zabijani w sposób najpełniejszy, jest obecne właśnie w aborcji. Zwłaszcza jak pomyślimy, że aborcja, poza Polską, jest dostępna we wszystkich nowoczesnych biurokratycznych państwach, staje się tam paradoksalnym prawem człowieka. W krajach przednowoczesnych jest natomiast tabu - powiedział prof. Michał Łuczewski z Uniwersytetu Warszawskiego. 
Audio
  • Prof. Michał Łuczewski o przebiegu protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ("Rozpruwacz kulturalny")
Protest ws. aborcji
Protest ws. aborcji Foto: shutterstock/dnstudio

W ostatnim czasie na ulicach polskich miast odbyło się wiele protestów i manifestacji przeciwko wyrokowi TK w sprawie aborcji.

marlena maląg twitter 1200 jpg.jpg
Marlena Maląg: rodzina to jest inwestycja w przyszłość, nie koszt

Socjolog zapytany o to, czym według niego jest aborcja, określił ją formą nowoczesnego holokaustu. W rozmowie z Jakubem Morozem prof. Łuczewski przywołał hipotezę nawiązującą do badań Zygmunta Baumana. Gość audycji podkreślił, że w każdej społeczności istniały rytuały wykluczające najsłabszych.

Zwrócił również uwagę, że przemoc, to co złe, kojarzone jest z pierwotnymi instynktami. 

Posłuchaj
14:27 PR24_MPLS 2020_11_16-23-44-10 (1).mp3 Prof. Michał Łuczewski o przebiegu protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ("Rozpruwacz kulturalny")

Nie wszyscy, którzy brali udział w protestach, chcieliby podpisać się pod tezą, że wyszli bronić morderstwa. 

Zapytany o to, jak interpretuje protesty, prof. Michał Łuczewski powołał się na zjawisko psychologii tłumu. - Można na to spojrzeć jak na zbiegowisko, a więc tłum. Tłum zawsze wydaje się moralny (...) nie stwierdzi, że robi coś złego. Mówię o pewnej hipotezie. Musi być ona sprawdzona przez rozmowy z ludźmi, którzy biorą udział w tego typu protestach - wskazał.

Więcej w nagraniu rozmowy.

***

Audycja: "Rozpruwacz kulturalny"

Prowadziła: Jakub Moroz

Gość: prof. Michał Łuczewski, prof. Uniwersytetu Warszawskiego

Data emisji: 16.11.2020

Godz. emisji: 23.44

kmp


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Legutko: w UE w sposób systemowy łamane są reguły, nie ma tam szacunku dla zasad i traktatów

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 21:06
- Elity europejskie mają dość jednolity lewicowy światopogląd, są bardzo politycznie i partyjnie zaangażowane. Mówiąc brutalnie, nienawidzą takich rządów jak polski czy węgierski i robią wszystko, by utrudnić im życie - powiedział Ryszard Legutko, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obrady Sejmu: pytania o pomoc dla przedsiębiorców w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 09:53
Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk mówiła w Sejmie, że rząd w "trybie ekstraordynaryjnym" przygotował tarczę branżową dla firm, które najmocniej odczuły skutki drugiej fali pandemii COVID-19. Wiceminister odpowiadała na pytania posłów Koalicji Obywatelskiej w sprawie pomocy branżom: gastronomicznej, rozrywkowej, fitness i weselnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSWiA ws. ataków na kościoły: jeśli ktoś łamie prawo, to musi się liczyć ze stanowczą reakcją państwa

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 10:21
Wobec zapowiadanych przez liderów i organizatorów protestów kolejnych prób aktów agresji i profanacji miejsc kultu religijnego, podlegająca mi policja będzie podejmowała zdecydowane działania - poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. Dodał, że celem policji zawsze było i pozostaje zapewnienie porządku oraz bezpieczeństwa wszystkim obywatelom.
rozwiń zwiń