X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rozpruwacz kulturalny" o ruchach społecznych

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 23:59
Socjolog prof. Michał Łuczewski, związany z Uniwersytetem Warszawskim, ocenił w audycji "Rozpruwacz kulturalny" dwa ruchy społeczne - Black Lives Matter i  LGBT.
Protesty uliczne; zdjęcie ilustracyjne
Protesty uliczne; zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Jacob Lund

W ostatnim czasie niezwykle wzmożone są ruchy społeczne, których aktywiści wychodzą na ulicę. Niektórzy zarzucają mediom nadmierne faworyzowanie tematów związanych z ich działalnością, a prof. Michał Łuczewski jest zdania, że przez pryzmat tych ruchów możemy dotrzeć do istoty zrozumienia współczesnego społeczeństwa.

- W tych protestach często chodzi - na pierwszym poziomie - o miłość, o odbudowanie więzi, o uznanie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Łuczewski, oceniając, że ruchy społeczne odwołują się do tradycji chrześcijaństwa. Dodał, że z drugiej strony pod tymi hasłami zaczyna być coraz więcej przemocy. - W imię miłości zaczynamy zabijać, stajemy się coraz bardziej agresywni i dopuszczamy się jakichś zbrodni, za które kiedyś trafilibyśmy do więzienia - ocenił.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

Posłuchaj
23:43 PR24_MPLS 2020_09_07-23-35-22.mp3 Prof. Michał Łuczewski o ruchach społecznych ("Rozpruwacz kulturalny"/Polskie Radio 24)

 

***

Audycja: Rozpruwacz kulturalny

Prowadzący: Jakub Moroz

Gość: prof. Michał Łuczewski (socjolog, antropolog)

Data emisji: 07.09.2020

Godzina emisji: 23.35

Polskie Radio 24/st

Czytaj także

"Musimy odbudowywać naszą kulturę". Wildstein o strategii wobec ideologii LGBT

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2020 08:30
- Takim sprawom trzeba się przeciwstawiać, trzeba z tym walczyć. Musimy odbudowywać naszą kulturę - mówił w Polskim Radiu 24 Bronisław Wildstein, odnosząc się do ideologii LGBT.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zbyt łagodne traktowanie ekscesów jest nie do przyjęcia". Publicysta o agresji aktywistów LGBT

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 13:23
- Skutki daleko posuniętej tolerancji względem ekstremistów widzimy na przykładzie zakazanych dzielnic w Szwecji - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Wyrwich, dziennikarz tygodnika "Niedziela".
rozwiń zwiń