X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Wraca w nim sens wiary w Boga". Łukasz Adamski o filmie "Ukryte życie"

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 09:00
- Przeciwstawia boską doskonałość z ludzką przemocą - tak o filmie "Ukryte życie" w reżyserii Terrence'a Malicka mówił w Polskim Radiu 24 krytyk filmowy, Łukasz Adamski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Tinnakorn jorruang

Bohaterem tej filmowej opowieści jest Franz Jagerstatter (August Diehl), rolnik z austriackiej miejscowości St. Radegund. Mieszka tam wraz żoną Fani (Valerie Pachner), jej siostrą, matką i trójką córek.

Kiedy w 1939 roku przychodzi wojna, w mężczyźnie zaczyna wzbierać wewnętrzny konflikt. Jako młody obywatel, zostaje on wcielony do armii, która na froncie maszeruje z imieniem Adolfa Hitlera na ustach, a w przysiędze musi wspomnieć jego imię. Apolityczny Franz czuje głęboką niezgodę na światopogląd Führera.


okładka 1200.jpg
Pisarstwo Flannery O’Connor

"Wiara eksploduje"

Łukasz Adamski, krytyk filmowy oceniając film, powiedział że reżyser "doszedł" w nim do katolicyzmu. - To jego wyznanie wiary, w tym filmie jego wiara eksploduje - dodał.

Jak podkreślił, reżyser w filmie "Ukryte życie" polemizuje celowo z filmem "Milczenie", którego twórca zaprzedał się narkotykom. - Jeżeli masz czyste serce, masz Chrystusa w nim, to nie możesz kolaborować z nazistami. Taki jest przekaz filmu Terrence'a Malicka w mojej opinii - mówił Łukasz Adamski.


Posłuchaj
23:20 PR24_MPLS 2020_08_17-23-35-49.mp3 Ł. Adamski o filmie "Ukryte życie". ("Rozpruwacz kulturalny")

 


 

******

Audycja: "Rozpruwacz kulturalny"

ProwadzącyJakub Moroz

Gość: Łukasz Adamski (krytyk filmowy)

Data emisji: 17.08.2020

Godzina emisji: 23.35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Kondrat - reżyser filmu "Miłość i miłosierdzie": przesłanie św. Faustyny Kowalskiej jest nadal obecne

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 08:17
- Św. Faustyna Kowalska dokonuje rzeczy niezwykłych. Bóg powołał ją do głoszenia prawdy o miłosierdziu, które będzie ostatnią deską ratunku dla naszego świata - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Kondrat, reżyser i producent filmowy.
rozwiń zwiń