X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Ciężko w tym wszystkim znaleźć logikę". Marcin Kędzierski o pandemii

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 10:08
- Wciąż bardzo mało wiemy o samym wirusie, o epidemii oraz o tym, jakie będą skutki epidemii czy to dla rzeczywistości społecznej, gospodarczej, czy politycznej - bo to wszystko jest ze sobą powiązane - mówił w Polskim Radiu 24 dr Marcin Kędzierski, ekonomista i politolog. W audycji "Rozpruwacz Kulturalny" opowiedział o swojej książce - "Nie znam się na epidemiach".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay License

Dr Marcin Kędzierski - ekonomista i ekspert polityki publicznej związany z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie i z Klubem Jagiellońskim - opierając się na dostępnych danych, a także korzystając z publikacji naukowych oraz doniesień medialnych, przez ponad półtora miesiąca opracowywał przystępny raport dnia dla czytelników i z czytelnikami swego internetowego dziennika.

"Wciąż mam wrażenie, że o epidemii wiem mniej niż więcej"

"Dziennik epidemii" prowadzony przez Marcina Kędzierskiego w formie książki stanowi nie tylko jedną z pierwszych kronik pandemii, ale także niepozbawiony osobistych refleksji opis rzeczywistości społeczno-gospodarczej, w której przyszło nam się mierzyć z koronawirusem. Co jednak najciekawsze, autor nie poprzestaje na analizie tego co tu i teraz, lecz odważa się przedstawiać możliwe scenariusze na przyszłość.


Posłuchaj
21:43 Rozpruwacz Kulturalny.mp3 Dr Marcin Kędzierski w rozmowie o książce swego autorstwa - "Nie znam się na epidemiach". (Rozpruwacz Kulturalny / PR24)

 

- Gdy pisałem pierwszy post na Facebooku 13 marca, to miałem poczucie, że niczego o epidemii nie wiem. Chciałem podzielić się swoimi przemyśleniami dotyczącymi rzeczywistości społeczno-gospodarczej. Z perspektywy 3 miesięcy ten tytuł jest jednak adekwatny, bo zajmując się tym tematem od miesięcy, wciąż mam wrażenie, że o epidemii wiem mniej niż więcej - powiedział w PR24 dr Marcin Kędzierski.

Gość audycji zastanawiał się w rozmowie z Jakubem Morozem, jak wytłumaczyć dzisiaj ludziom fakt, że gdy na początku kwietnia mieliśmy 300-400 zdiagnozowanych zachorowań dziennie, wszystko było w kraju zamknięte, a po trzech miesiącach dalej mamy 300-400 zachorowań, a nie ma już żadnych restrykcji i mało kto nosi maseczki.

lotnisko koronawirus pandemia samolot podróż 1200.jpg
Tę branżę koronawirus dotknął najmocniej. W tym roku straci nawet 1,2 bln dolarów

- Ciężko w tym wszystkim znaleźć logikę. Wciąż bardzo mało wiemy o samym wirusie, o epidemii i bardzo niewiele wciąż wiemy o tym, jakie będą skutki epidemii czy to dla rzeczywistości społecznej, gospodarczej, czy politycznej - bo to wszystko jest ze sobą powiązane - podsumował uczony.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Audycja: Rozpruwacz kulturalny

Prowadzący: Jakub Moroz

Gość: dr Marcin Kędzierski, ekonomista i politolog (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i Klub Jagielloński).

Data emisji: 23.06.2020

Godzina emisji: 23.35

PR24/Wydawnictwo eSPe/ mat. promocyjne/tb

Czytaj także

"Rozpruwacz kulturalny". Filozofia i piękno według Rogera Scrutona

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 00:01
- Roger Scruton boleśnie odczuwał to, że żyjemy w świecie nieprawdopodobnie oszpeconym - opowiadała w audycji dr Justyna Melonowska filozof, publicystka miesięcznika "Christianitas".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus w USA. 45,7 miliona bezrobotnych z powodu COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 02:20
W Stanach Zjednoczonych liczba osób, które straciły pracę z powodu pandemii koronawirusa, przekroczyła 45 milionów 700 tysięcy. Według danych Departamentu Pracy tylko w ubiegłym tygodniu w całym kraju złożono 1,5 miliona wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.
rozwiń zwiń