X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Miłość w czasach rewolucji" Wanga Xiaobo

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 07:01
- Cechą najbardziej wartościowej literatury chińskiej jest wielogłos, skradający się z kompletnie różnych wrażliwości, z szukania nowego języka dla opisania rzeczywistości tak strasznej, że przeorała dusze tych ludzi albo tak odstającej od rzeczywistości opisywanej przez innych pisarzy – mówiła w Polskim Radiu 24 redaktor Elżbieta Brzozowska z wydawnictw PIW.
Audio
  • Elżbieta Brzozowska: Wang Xiaobo wymyka się absolutnie wszystkim, nie daje się zawłaszczyć żadnej grupie (Polskie Radio 24 / Rozpruwacz kulturalny)
Okładka książki Miłość w czasach rewolucji
Okładka książki "Miłość w czasach rewolucji"Foto: piw.pl / mat. promocyjne

Wang Xiaobo (1952-1997) był nazywany "czarnym koniem" literatury chińskiej – uwielbiany przez czytelników, nie pasował do żadnej z kategorii literackich, co sprowadzało na niego niemało krytyki, która ostatecznie przyczyniła się do przedwczesnej śmierci.

Elżbieta Brzozowska podkreśliła, że literatura Dalekiego Wschodu jest nie tylko fascynująca przez swoją egzotykę. - To literatura najwyższych lotów, można tylko ubolewać nad faktem, że przez lata była zaniedbywana i kierowana tylko w stronę najbardziej bestsellerowych tytułów i pozycji - mówiła.

Redaktor zauważyła, że także autor "Miłości w czasach rewolucji" w swojej twórczości poszukuje zupełnie nowych środków literackich. - Wang Xiaobo wymyka się absolutnie wszystkim, nie daje się zawłaszczyć żadnej grupie. Unika np.  pisania np. o intelektualistach jako ofiarach rewolucji kulturalnej, a jest to dość oczywisty, wydawałoby się, trop, którym mogłaby podążyć literatura rozliczeniowa – dodała.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu rozmowy.

***

Audycja: Rozpruwacz kulturalny

Prowadzący: Jakub Moroz

Gość: Elżbieta Brzozowska

Data emisji: 13.01.2020

Godzina emisji: 23.35

PR24/ka/mat. prom.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przesłanie K. Konińskiego: nigdy nie dać przyzwolenia na śmierć wewnętrzną

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 23:59
O Karolu Konińskim - jednym z najwybitniejszych polskich myślicieli religijnych - w audycji "Rozpruwacz kulturalny" mówił dr Konrad Ludwicki, autor książki "Bóg – zło – modlitwa. Wokół "Uwag 1940–1942" Karola Ludwika Konińskiego".
rozwiń zwiń