X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kwartet aleksandryjski" Lawrence'a Durrella

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 11:11
„Kwartet aleksandryjski”  to legendarne już dzieło Lawrence'a Durrella, na które składają się cztery kolejne powieści : Justyna, Balthazar, Mountolive i Clea. Wszystkie uzupełniają się wzajemnie, ale każda z osobna stanowi odrębną, samoistną całość. O twórczości tego wybitnego prozaika mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Stawiszyński – publicysta i filozof.
Audio
fragment okładki książki Justyna. Kwartet aleksandryjski
fragment okładki książki "Justyna. Kwartet aleksandryjski"Foto: zysk.com.pl

- Lawrence Durrell był w pewnym momencie bardzo znanym pisarzem, wymienianym wśród kandydatów do nagrody Nobla, ale później, po okresie popularności w latach 50-tych i 60-tych zniknął. Z jakiegoś powodu Durrell nie stoi w kanonie literatury XX wieku, a warto go doń przywrócić, jest to pisarz, który najpełniej zdefiniował i opisał epokę, w której żyjemy – mówił Tomasz Stawiszyński.

O randze artystycznej tetralogii Durrella przesądza nie tylko nowatorski zabieg formalny, polegający na przedstawieniu w kolejnych częściach Kwartetu tych samych wydarzeń i uwikłanych w nie ludzi z różnych punktów widzenia, ale także barwna fabuła, wyrazistość postaci, wzbogacane z tomu na tom wątki - od miłosnych po polityczne - oraz fascynująca wizja Aleksandrii, z całym jej bliskowschodnim czarem i aurą tajemniczości.

Więcej w zapisie audycji.

Gospodarzem audycji był Jakub Moroz.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 03.06.2019

Godzina emisji: 23:35

Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pamiętniki Adama Pragiera. "Cała tradycja PPS-owska wciąż jeszcze jest nieopowiedziana"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 12:57
Socjaliści polscy również się różnicowali, tam był także tarcia i spory. Cała ta tradycja wciąż jeszcze jest nieopowiedziana, nieprzegadana, niepokazana, a jest ona niezwykle ważna, niezwykle ciekawa i miała ogromny wpływ i odcisnęła piętno na II RP - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dr Mikołaj Mirowski, 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Magiczne światło miasta" – książka o mieszkańcach Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 09:42
- Piszę o Warszawie, bo tutaj się urodziłem, chodziłem do szkoły, potem studiowałem. Z natury rzeczy łatwiej jest mi pisać o realiach, które są mi znane od dzieciństwa. Tak też jest uczciwiej wobec czytelnika. W opowiadaniach tłem jest duże miasto, a jego mieszkańcy są oczywiście różni – powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Chmielewski, autor tomu opowiadań "Magiczne światło miasta".
rozwiń zwiń