X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Festiwal wielkopostny "Nowe Epifanie 2019"

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 11:51
- Chciałbym, żeby Kościół stał się znowu partnerem dla artystów, jest ich najstarszym i największym mecenasem. Ta naturalna relacja gdzieś się zatraciła, mecenat został przejęty przez inne siły – mówił w Polskim Radiu 24 Redbad Klynstra–Komarnicki, dyrektor artystyczny festiwalu.
Audio
  • 11.03.19 Rozpruwacz kulturalny. "Nowe Epifanie 2019"
Próba przedstawienia prezentowanego w ramach festiwalu pt. chybanieja
Próba przedstawienia prezentowanego w ramach festiwalu pt. #chybaniejaFoto: fb.com/noweepifanie / Katarzyna Czajkowska

W Kościele katolickim rozpoczął się Wielki Post. W tym okresie liturgicznym, jak co roku, organizowany jest festiwal Nowe Epifanie. Tegoroczna odsłona festiwalu rozpoczeła się 14 lutego i potrwa do 25 marca. Hasło przewodnie tegorocznego festiwalu to "A więc jesteś królem". Król – tegoroczny temat, wokół którego skupią się wszystkie organizowane w ramach "Nowych Epifanii" wydarzenia: spektakle, koncerty, pokazy filmowe, spotkania, wydarzenia kulinarne. 

Redbad Klynstra–Komarnicki, dyrektor artystyczny festiwalu mówił w PR24 o osobistych doświadczeniach, które doprowadziły go do idei festiwalu. - Przypomniałem sobie moje doświadczenie 40-dniowego ścisłego postu, który przechodziłem z ojcem. To było niezwykłe przeżycie, czas rachunku sumienia, podsumowania roku, refleksji nad sobą. Wtedy otworzyła się we mnie przestrzeń duchowa. Pomyślałem, że żyjąc w dużym mieście niezwykle trudno jest zanurzyć się w ten czas zadumy. To poprowadziło mnie do myśli stworzenia pewnej przestrzeni, w której wspólnota artystów i odbiorców, wspierając się, mogłaby pochylić się nad tematami wielkopostnymi – mówił gość audycji.

Podstawowym celem Festiwalu Nowe Epifanie jest poszukiwanie nowych, współczesnych epifanii piękna oraz inicjowanie twórczego dialogu artystów z tradycyjną sztuką religijną w duchu "Listu do artystów" Jana Pawła II.

Formuła Festiwalu ma charakter interdyscyplinarny i obejmuje prezentację przedstawień teatralnych, widowisk muzycznych w przestrzeniach sakralnych, wystaw, pokazów filmowych poruszających w nowoczesny sposób tematykę religijną i teologiczną oraz towarzyszących im spotkań dyskusyjnych, prowokujących do refleksji oraz odnawiających dialog religii ze sztuką.

Więcej w zapisie audycji.

Gospodarzem audycji był Jakub Moroz

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 11.03.2019

Godzina emisji: 23:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Rowiński: myślenie o Polsce katolickiej często bywa zbyt anachroniczne

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 09:59
- Chodzi o pokazanie, że tradycja katolicka jest pewnym własnym sposobem samorozumienia Polaków. To rodzaj zastanej rzeczywistości  - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Rowiński, historyk idei i publicysta związany z kwartalnikiem "Christianitas", autor książki "Królestwo nie z tego świata".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co łączy anarchię z chrześcijaństwem?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 12:44
Co ma współnego anarchizm z chrześcijaństwem? Czy możliwa do pomyślenia jest chrześcijańska monarchia, czy byłaby rodzajem chrześcijańskiego błędu? A może istnieje inna forma ustrojowa, którą chrześcijanie powinni przyjąć? O tym na antenie Polskiego Radia 24 mówił dr Rafał Tichy, filozof, redaktor naczelny periodyku "44".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z czego wynika popularność nowego ateizmu? Książka "Filozofia religii"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 00:10
- Religia nigdy nie twierdziła, że wiara w Boga jest jakąś hipotezą naukową, która ma wyjaśniać nam zjawiska naturalne. Popularność nowego ateizmu nie wynikała z intelektualnych odkryć - powiedział w Polskim Radiu ks. dr Marek Dobrzeniecki z Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Filozof odniósł się do najnowszej publikacji pt. "Filozofia religii".
rozwiń zwiń