X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Badacz literatury: Zbigniewa Herberta i jego twórczość trzeba widzieć całościowo

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 00:05
- Dominują pewne modele interpretacji twórczości Zbigniewa Herberta. W praktyce zostały one dostrzeżone w II połowie lat 80. lub na początku lat 90. XX wieku - mówił w audycji "Rozpruwacz kulturalny" profesor Tomasz Garbol, badacz literatury z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Audio
  • 17.12.18 Tomasz Garbol: twórczość Herberta należy oceniać całościowo
W 2018 roku przypada 20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta
W 2018 roku przypada 20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta Foto: instagram.com/bibliotekanarodowa

Tomasz Garbol mówił o tym, jak rozumiane są dzieła poety. - Zbigniew Herbert to jeden z tych poetów, którzy z jednej strony są zbyt obecni, np. w przestrzeni szkolnej i edukacyjnej, a z drugiej strony ciągle czeka na głębokie odczytanie swojej twórczości. Trzy modele Herberta: klasyczny, patriotyczny i metafizyczny są głównymi ścieżkami praktyki interpretacji jego twórczości - wskazał gość PR24.

Badacz literatury podkreślił, że twórczość Zbigniewa Herberta wciąż cieszy się popularnością. - Jego książki nadal rozchodzą się stosunkowo dobrze. Znajdują swoich czytelników. To wynika z pewnej legendy poety. Ma ona po części swoje źródła w świadectwie Leopolda Tyrmanda, który wspomniał Herberta z lat 50. XX wieku, jako niezłomnego, który woli pisać do szuflady niż iść na pewne układy z totalitarną władzą - mówił naukowiec.

Sejm RP ogłosił rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta, jednego z najświetniejszych poetów polskich drugiej połowy XX wieku. Poeta zmarł w 1998 roku.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Jakub Moroz.

PR24ras

____________________ 

Data emisji: 17.12.2018

Godzina emisji: 23:37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozpruwacz kulturalny. Twórczość i nowa płyta zespołu Dead Can Dance

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 23:59
- Można na palcach obu rąk wyliczyć zespoły, które tworząc muzykę stosunkowo łatwą do opisania wyewoluowały w kierunku czegoś niebanalnego - mówił o najnowsza płycie "Dionysus" i całej twórczość zespołu Dead Can Dance Marek Horodniczy, krytyk muzyczny, współzałożyciel kwartalnika "44 / Czterdzieści i Cztery".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeśli nie pójdziemy za chrześcijaństwem, grozi nam apokalipsa

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 08:59
- Jeśli nie pójdziemy do końca za chrześcijaństwem, to grozi nam apokalipsa rozumiana jako masowa eskalacja przemocy na skalę globalną, grożąca istnieniu ludzkości – powiedział w Polskim Radiu 24 filozof i socjolog dr Paweł Rojek, odnosząc się do twórczości René Girarda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Eter" Krzysztofa Zanussiego. Wokół mitu Fausta

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 23:59
W kinach można oglądać najnowszy filmu reżyserii Krzysztofa Zanussiego. W rolach głównych wystąpili Jacek Poniedziałek i Andrzej Chyra. O filmie w audycji Jakuba Moroza mówił dr Łukasz Jasina, filmoznawca i historyk.
rozwiń zwiń