X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

„Ostatnia rodzina” – skomplikowane życie Beksińskich w filmie

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2016 19:16
Uznanie polskiego i europejskiego środowiska filmowego, a także cztery nagrody na prestiżowych festiwalach w Gdyni i Locarno. W ostatnich tygodniach obraz „Ostatnia rodzina” w reżyserii Jana Matuszyńskiego stał się bardzo nośnym tematem. Co jest niezwykłego w tym filmie? Jakich spraw dotyka? Między innymi na te pytania odpowiedzieli goście audycji „Rozpruwacz Kulturalny”.
Audio
  • 01.10.16 Piotr Kletowski: „Ktoś, kto nie pójdzie na >>Ostatnią rodzinę<< do kina, to wiele straci (…)”.
Kadr z filmu Ostatnia Rodzinafot.facebook.comfilmostatniarodzina
Kadr z filmu "Ostatnia Rodzina"/fot.facebook.com/filmostatniarodzina

Życie zwyczajnej, polskiej rodziny mieszkającej na warszawskim blokowisku schyłku lat 70. XX. wieku, wewnętrzne relacje w tej rodzinie oraz posmak sztuki na światowym poziomie. Oto główne tematy poruszanie przez „Ostatnią rodzinę”. Jest to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich.

– Film wzbudza zachwyt, gdyż dotyka bardzo ważnych kwestii z życia artystycznej rodziny, a także rodziny jako takiej. Do tego należy dołożyć fenomenalną realizację reżyserską oraz bardzo dobrą grę aktorską. Podstawą produkcji był natomiast fantastyczny scenariusz. Twórcy skupiają się na anomaliach i sytuacjach skrajnych w życiu i postępowaniu członków rodziny Beksińskich – powiedział dr Piotr Kletowski, filmoznawca z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Poza ukazaniem trudnych relacji w polskiej rodzinie, film ukazuje także jej funkcjonowanie w specyficznym środowisku, którym było peerelowskie blokowisko. Artur Liebhart, dyrektor festiwalu Docs Against Gravity, podkreślił, że jego aura i widok towarzyszy widzowi przez niemal cały film. – Dzieło Jana Matuszyńskiego pokazuje, co blokowisko jest w stanie uczynić z życiem artysty oraz jak potrafi je zniszczyć – dodał.

Polskie Radio 24/db

__________________ 

Data emisji: 01.10.16

Godzina emisji: 18.15

Zobacz więcej na temat: FILM film polski KULTURA PRL

Czytaj także

Trendy Kultury: Okulary Beksińskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 14:52
Audycję rozpoczynającą cykl "Trendy Kultury” poświęcono wybitnym osiągnięciom sztuki charakteryzatorskiej. Rozmowa w Polskim Radiu 24 dotyczyła m.in. tego, jak dobra charakteryzacja wpływa na odbiór dzieła filmowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Tomek Beksiński. Portret prawdziwy”

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2016 19:30
Tomasz Beksiński – dziennikarz muzyczny i tłumacz –  jest bohaterem książki, która pojawiła się właśnie w naszych księgarniach. Autor monografii „Tomek Beksiński. Portret prawdziwy” Wiesław Weiss był gościem Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń