X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bóg, śmierć i twórczość Nicka Cave’a

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2016 19:18
Przez wielu określany największym ponurakiem popkultury. W jego utworach dominują tragedie, patologie, niespełnienie, czy nieszczęśliwa miłość. Często jednak nawiązuje do Biblii i do Boga. W kontekście twórczości Nicka Cave’a, australijskiego poety i muzyka, goście najnowszej odsłony Rozpruwacza Kulturalnego przyjrzeli się zmaganiom współczesnego twórcy ze śmiercią i Bogiem.
Audio
  • 24.09.16 Grzegorz Brzozowicz: „Nick Cave to elegancki mężczyzna z przerażającymi tekstami (…)”.
Nick Cave
Nick CaveFoto: flickr.com/theholygrail

„Skeleton Tree”, bo tak właśnie zatytułowany jest najnowszy album Nicka Cave’a przepełniony jest osobistym dramatem artysty. W lipcu ubiegłego roku zginął jego 15-letni syn, co w wyraźny sposób odbiło się na życiu artystycznym Australijczyka.

– Wszystkie wątki, które w czasie swojej kariery silnie poruszał Cave, czyli nawiązania do religii, śmierci, a także samego Boga, w obliczu śmierci syna artysty, stają się niemal namacalne – powiedział Marek Horodniczy, publicysta i producent muzyczny.

Grzegorz Brzozowicz, dziennikarz muzyczny, podkreślił, że do momentu doświadczenia tragedii śmierci syna, Cave w swoich utworach musiał kreować ból i cierpienie. Album „Skeleton Tree” jest pierwszym, w którym wszystkie te emocje są autentyczne. –  Nick Cave śpiewa faktycznie to, co czuje. Już po pierwszych taktach można wyraźnie to usłyszeć – dodał.

Rozpruwacz Kulturalny prowadził Jakub Moroz.

Polskie Radio 24/db

___________________

Data emisji: 24.09.16

Godzina emisji: 18.15

Zobacz więcej na temat: Nick Cave KULTURA MUZYKA

Czytaj także

Pisarstwo M. Houellebecqa w kontekście kryzysu imigracyjnego

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2016 19:30
Dla jednych skandalista i prowokator, dla innych pisarz kultowy i wizjoner. To właśnie Michel Houellebecq wydał głośną i kontrowersyjną powieść „Uległość”, w której muzułmanie zdobywają władzę we Francji. Czy twórczość Houellebecqa to tylko literacka, podszyta irracjonalnym strachem, fantazja czy też spełniające się właśnie na naszych oczach proroctwo? O tym rozmawialiśmy w premierowej odsłonie audycji Rozpruwacz Kulturalny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blaski i cienie filmu „Smoleńsk”

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2016 20:22
– Filmowi, pod kątem artystycznym, można na pewno dużo zarzucić – powiedział Michał Oleszczyk, krytyk filmowy i dyrektor Festiwalu Filmowego w Gdyni. 5 września odbyła się uroczysta premiera filmu „Smoleńsk”. Wzięli w niej udział m.in. prezydent, premier, członkowie rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Przy tej okazji w audycji Rozpruwacz Kulturalny Jakub Moroz rozmawiał ze swoimi gośćmi na temat najnowszego dzieła Antoniego Krauzego.
rozwiń zwiń