X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jakóbik: Kreml wykorzystuje gaz do walki politycznej

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 21:30
- Obecnie mamy do czynienia z wykorzystywaniem przez Rosjan gazu do walki. Nawet niemiecki ambasador mówi, że Rosji grozi utrata wizerunku jeżeli wykorzysta obecny kryzys energetyczny do swoich celów, a na pewno tak będzie - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik z binzesalert.pl. Gościem "Spojrzenia na wschód" był także Jan Piekło, były ambasador na Ukrainie.
Wojciech Jakóbik
Wojciech Jakóbik Foto: PR24

Dimitryj Miedwiediew opublikował w jednej z rosyjskich gazet tekst, w którym obraża władze Ukrainy i wysuwa tezę, że nie warto prowadzić z nimi jakiejkolwiek polityki. Jednocześnie ambasador Rosji w Polsce publikuje oświadczenie, że Rosja nie odpowiada za rosnące ceny gazu i nigdy nie wykorzystywała tego surowca do gry politycznej.

1200_Kreml_shutterstock.png
"Poziom fałszerstw jest oczywiście olbrzymi". Adam Eberhardt o wyborach w Rosji

Linia polityczna

Zdaniem Jana Piekły, artykuł Miedwiediewa jest oficjalnym podkreśleniem linii politycznej Kremla. - Jest to jasno określona linia polityczna. Można odnieść wrażenie, że w tej chwili Rosja idzie na całość, również na całość propagandową. Tekst Miedwiediewa nie dość, że jest głupi to jeszcze bardzo krzywdzący. To świadome przekroczenie pewnej granicy - powiedział.

- Miedwiediew jest posłusznym wykonawcą wytycznych. Chodziło tutaj o to, żeby mocniej uderzyć w Ukrainę i aby odbiło się to echem. Są zainteresowani destabilizacją w Europie i pokazaniem swojej siły - ocenił.

Czytaj więcej:

Wojciech Jakóbik odniósł się do działań Rosji związanych z zaprzeczaniem wykorzystywania gazu do walki politycznej. - W czasach obecnej propagandy rosyjskiej mamy mowę o tym, że Nord Stream 2 będzie rogiem obfitości dla UE. W rzeczywistości jest to zagrożenie dla bezpieczeństwa w Europie i także dla cen gazu. Będzie to wykorzystywane dla walki politycznej - powiedział.

- Obecnie mamy do czynienia z wykorzystywaniem przez Rosjan gazu do walki. Nawet niemiecki ambasador mówi, że Rosji grozi utrata wizerunku jeżeli wykorzysta obecny kryzys energetyczny do swoich celów, a na pewno tak będzie - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.


Posłuchaj
24:40 PR24_mp3 2021_10_13-20-33-58.mp3 Jan Piekło i Wojciech Jakóbik o polityce Rosji ("Spojrzenie na wschód")

 

***

Audycja: "Spojrzenie na Wschód"

Prowadzący: Maria Przełomiec

Gość: Jan Piekło (były ambasador na Ukrainie), Wojciech Jakóbik (biznesalert)

Data emisji: 13.10.2021

Godzina: 20:33 

dz

Czytaj także

Rosja wywołała kryzys energetyczny, a teraz "współczuje" Europie. "Zależy nam na długoterminowych kontraktach"

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 08:30
W środę na europejskich rynkach gazu ceny tego surowca sięgnęły kolejnych rekordów. Indeks TTF dla rynku spot przekroczył 115 euro za MWh, kontrakt z dostawą w listopadzie był wyceniany na ponad 160 euro. Czy Europa pogrąży się w energetycznym kryzysie zorganizowanym przez Rosję?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europie potrzebne jest zróżnicowanie kierunków dostaw gazu. Rosja i USA walczą o rynek

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 10:10
W 2020 roku w Davos prezydent USA Donald Trump wezwał narody europejskie do zwiększenia importu energii z USA i niepoddawania się pesymizmowi w kwestii zmian klimatycznych. Nawiązał również do obaw związanych z zależnością Europy od importu rosyjskiego gazu przez kontrowersyjny gazociąg Nord Stream 2. Twierdził, że import LNG może pomóc w rozwiązaniu problemów energetycznych Europy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicysta "Die Welt" przyznaje rację krytykom Nord Stream 2. "Rosja stosuje szantaż, przed którym ostrzegali"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 15:19
"Moskwa coraz wyraźniej daje do zrozumienia, że może rozwiązać problemy Europy z gazem, jeśli Bruksela zmieni swoją politykę wobec Rosji. Jest to rodzaj szantażu, przed którym ostrzegali krytycy gazociągu Nord Stream 2" - pisze komentator dziennika "Die Welt".
rozwiń zwiń