X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Arleta Bojke: polskie media za mało interesują się sprawami Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 21:14
- Bardzo emocjonalnie podchodzę do tego, że polskie media, z przykrością to stwierdzam, za mało interesują się tym, co dzieje się na Białorusi - mówiła w Polskim Radiu 24 Arleta Bojke (TVP). Gościem "Spojrzenia na Wchód" był również Michał Potocki ("Dziennik Gazeta Prawna").  
Aleksander Łukaszenka
Aleksander Łukaszenka Foto: Shutterstock.com/Drop of Light

Na antenie Polskiego Radia 24 Włodzimierz Pac przedstawił, jak na Białorusi relacjonowana jest sprawa Krysciny Cimanouskiej. Mówił: - Białoruskie media państwowe mocno skrytykowały postawę lekkoatletki, która postanowiła nie wracać z Tokio do ojczyzny. W telewizji państwowej, na jej wszystkich kanałach, wielokrotnie powtarzano, że Kryscina Cimanouska naraziła na szwank dobre imię reprezentacji i kraju.  

Bialorus protesty forum 1200.jpg
Działacz: reżim Łukaszenki zabija, aby zastraszyć aktywnych, kluczową sprawą są sankcje wobec Kremla, który to wspiera

To tematu odniosła się również Arleta Bojke. 

- Bardzo emocjonalnie podchodzę do tego, co dzieje się na Białorusi i tak samo emocjonalnie podchodzę do tego, że polskie media, z przykrością to stwierdzam, za mało interesują się tym, co dzieje się na Białorusi. Bo to oznacza, że strategia Aleksandra Łukaszenki działa. Jest to strategia nazywana "likwidacją obrazka", czyli pozbądźmy się dziennikarzy, nie będzie obrazka, więc będziemy robić to, co będziemy chcieli i nikt specjalnie nie będzie wiedział, co dzieje się na Białorusi. Brak niezależnych dziennikarzy na Białorusi powoduje to, że może się ona stać, jak mówiła to Swiatłana Cichanouska, "Koreą Północą Europy" - stwierdziła.

- Chyba nikt nie chce sąsiadować z państwem, w którym nie wiadomo co się dzieje i właściwie jest czarną dziurą - dodała.

9 sierpnia ukaże się książka "Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki". Opowiada ona o dziennikarzach na Białorusi szykanowanych przez reżim. Pracowało nad nią prawie 40 dziennikarzy z kilkunastu ogólnopolskich redakcji. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony dla pracowników białoruskich mediów.    

Posłuchaj
25:10 PR24_mp3 2021_08_04-20-33-40.mp3 Dziennikarze o Białorusi ("Spojrzenie na Wschód") 

- Książka składa się z 21 rozdziałów. Przez 21 sylwetek autorzy pokazują różne wątki i różne konteksty tego, co dzieje się na Białorusi, od czasu wyborów w sierpniu 2020 roku. Jest też kilka sylwetek sięgających dalej, pokazujących, że historia reżimu Aleksandra Łukaszenki sięga w głąb historii, aż do 1994 roku. Część tych sylwetek wprowadza niejako kontekst tego, jak to się stało, że ten kraj w 2020 roku znalazł się w takim, a nie innym miejscu - opowiedział Michał Potocki. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Spojrzenie na Wschód"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Goście: Arleta Bojke (TVP), Michał Potocki ("Dziennik Gazeta Prawna")

Data emisji: 04.08.2021

Godzina: 20:33 

kmp/tvpinfo


Czytaj także

Jarosław Sellin: czas reżimu Łukaszenki jest policzony

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 07:41
- To, co dzieje się od sierpnia ubiegłego roku, pokazuje, że ta władza jest odrzucana przez społeczeństwo. Przyniesie to w końcu takie efekty jak w Polsce w latach 80. - powiedział o sytuacji za naszą wschodnią granicą Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aresztowanie współtwórcy kanału Nexta. Grzywaczewski: to pokazuje strach Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 17:05
- Zaskoczeniem jest to, że Łukaszenka posunął się do takich działań. Jest to rzecz bez precedensu. Pokazuje to jednak to, że coraz bardziej boi się o swoją pozycję i ma świadomość tego, że coraz bardziej opiera się ona tylko na brutalnej sile - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Grzywaczewski. Odniósł się tym samym do wymuszonego lądowania samolotu i aresztowania działacza białoruskiej opozycji. 
rozwiń zwiń