X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie jest to region priorytetowy w naszej polityce". Arkadiusz Legieć o Kaukazie Południowym

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 21:47
- Kaukaz Południowy na pewno jest regionem dostrzeganym - i z perspektywy Polski, i z perspektywy Unii Europejskiej. Ale musimy sobie otwarcie powiedzieć, że nie jest to region priorytetowy w naszej polityce - podkreślił w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Legieć, ekspert PISM. Gościem audycji był także analityk OSW Wojciech Górecki. 
Liczenie głosów po wyborach w Armenii
Liczenie głosów po wyborach w ArmeniiFoto: PAP/EPA/NAREK ALEKSANYAN

W minioną niedzielę w Armenii odbyły się przyspieszone wybory parlamentarne. Jednak nie cieszyły się one zbyt dużym zainteresowaniem komentatorów. 

ormianie 1200 free fb.jpg
Azerbejdżan przekazał 15 jeńców wojennych w zamian za 97 tys. map pól minowych

- Wydaje mi się, że duża uwaga, jak była skoncentrowana na wojnie sprawiła, że jak ta wojna się skończyła, to zainteresowanie siłą rzeczy opadło. Kaukaz Południowy nie jest regionem, który by ciągle przyciągał uwagę. W Armenii ponadto nie dochodziło do żadnych dramatycznych wydarzeń. Tak by się działo, gdyby na przykład tym wyborom towarzyszyły jakieś wielotysięczne manifestacje albo gdyby dochodziło do zamachów. Wtedy zainteresowanie byłoby większe - powiedział Wojciech Górecki. 


Posłuchaj
24:46 PR24_mp3 2021_06_23-20-33-10.mp3 Arkadiusz Legieć i Wojciech Górecki o Kaukazie Południowym (Spojrzenie na Wschód)

 

Arkadiusz Legieć podkreślił, że "Kaukaz Południowy na pewno jest regionem dostrzeganym - i z perspektywy Polski, i z perspektywy Unii Europejskiej".

- Ale musimy sobie otwarcie powiedzieć, że nie jest to region priorytetowy w naszej polityce. My oczywiście dużo odnosimy się do Kaukazu, mówiąc o polityce Partnerstwa Wschodniego, która dla Polski jest pewnym ważnym elementem całościowym dla polityki wschodniej, jednakże Kaukaz nie jest regionem najważniejszym dla nas - dodał ekspert. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Spojrzenie na Wschód"

Prowadząca: Maria Przełomiec

Goście: Arkadiusz Legieć (PISM), Wojciech Górecki (analityk OSW) 

Data emisji: 23.06.2021

Godzina: 20.33 

bartos

Zobacz więcej na temat: Armenia Kaukaz Południowy

Czytaj także

Kryzys polityczny w Armenii. Dziś przedterminowe wybory parlamentarne

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 06:47
W Armenii odbywają się dziś przedterminowe wybory parlamentarne. Głosowanie zostało ogłoszone po tym, gdy w kwietniu do dymisji podał premier Nikoł Paszynian, a parlament dwukrotnie nie wybrał nowego szefa rządu. Dymisję premiera i rozpisanie przedterminowych wyborów wymusiła opozycja, która obarczyła szefa rządu odpowiedzialnością za porażkę w wojnie z Azerbejdżanem o Górski Karabach.
rozwiń zwiń