X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Spotkanie prezydentów USA i Rosji. Jarosław Guzy: nawiązano ograniczony dialog

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 21:19
- Panowie spotkali się i porozmawiali po raz pierwszy. Te kontakty na najwyższym szczeblu były zamrożone. Skrócone spotkanie może powiedzieć nam, że nawiązano ograniczony dialog. Nie była to dyskusja, a prezentacja stanowisk - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy. Gościem audycji "Spojrzenie na Wschód" była także prof. Agnieszka Legucka.
Jarosław Guzy
Jarosław GuzyFoto: PR24/MR

Władimir Putin poinformował, że z prezydentem USA Joe Bidenem rozmawiał o strategicznej stabilności, bezpieczeństwie, konfliktach regionalnych, stosunkach handlowych i współpracy w Arktyce. Zapewnił, że "rozmowy były konstruktywne" i nie odczuwano podczas nich "żadnej wrogości".

Biden Putin PAP 1200.jpg
Spotkanie prezydentów Rosji i USA. Prof. Górski: Biden w roli petenta

Sygnał

Prof. Agnieszka Legucka powiedziała, że doprowadzenie do spotkania było sukcesem Putina, ale Joe Biden nie zaprezentował się źle. - Wydaje się, że było to konkretne spotkanie w cztery oczy, aby wyjaśnić sobie sprawy, które różnią obu przywódców. To jest sygnał. Z reguły analiza spotkań prezydentów ma charakter behawioralny. Analizujemy mowę ciała i długość rozmów - powiedziała.

- To spotkanie sprowadza się do symbolicznego wymiaru. Możemy ocenić, kto lepiej się prezentował i będzie mógł to wykorzystać w wewnętrznej polityce. W tym wymiarze samo spotkanie jest sukcesem Putina. Z drugiej strony nie jest to porażka Joe Bidena, czego wielu oczekiwało - oceniła.

Czytaj także:

Jarosław Guzy zwrócił uwagę, że spotkanie polegało tylko na przedstawieniu swojego zdania. - Panowie spotkali się i porozmawiali po raz pierwszy. Te kontakty na najwyższym szczeblu były zamrożone. Skrócone spotkanie może powiedzieć nam, że nawiązano ograniczony dialog. Nie była to dyskusja, a prezentacja stanowisk - powiedział.

- Wyniki tego szczytu są ograniczone. Trudno było spodziewać się przełomu ze względu na wiele rozbieżności. Putin nie osiągnął tego, na czym mu zależało. USA rezerwuje sobie ostateczną opinię, co oznacza, że jest gotowość do zablokowania optymizmu w przypadku złej polityki Putina - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
25:32 PR24_mp3 2021_06_16-20-33-26.mp3 Prof. Agnieszka Legucka i Jarosław Guzy o spotkaniu prezydentów USA i Rosji ("Spojrzenie na Wschód")

***

Audycja: "Spojrzenie na Wschód"

Prowadzący: Maria Przełomiec

Gość: Prof. Agnieszka Legucka (PISM), Jarosław Guzy (ekspert ds. międzynarodowych)

Data emisji: 16.06.2021

Godzina: 20:33 

dz

Czytaj także

Spotkanie Andrzeja Dudy i Joe Bidena. Cegielski: padła deklaracja zaangażowania USA w bezpieczeństwo Polski

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 17:45
- Z rozmów prezydentów Polski i USA wynika, że bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO będzie utrzymane - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Cegielski z Informacyjnej Agencji Radiowej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waszczykowski: Putin może żądać od Bidena dalszych koncesji, być może w naszej części Europy

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 09:17
– Zanim spotkał się z Władimirem Putinem, Joe Biden przyznał Rosji szereg koncesji ze strony USA, co może zostać uznane za oznakę słabości – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia były szef MSZ, obecnie europoseł PiS Witold Waszczykowski. – W związku z tym obawiam się, że Putin może żądać dalszych koncesji, być może w naszej części Europy – dodał Witold Waszczykowski.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iwo Bender: prezydent USA będzie chciał przekonać Putina, by Rosja nie była zbyt blisko z Chinami

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 14:30
- Ważnym elementem przygotowań do tego spotkania były deklaracje odsądzające Chiny od czci i wiary. Biden i jego współpracownicy podkreślali, że cały świat cywilizowany występuje przeciwko chińskiej dyktaturze. To może być główny temat rozmów. Prezydent USA będzie chciał przekonać Putina, by Rosja nie była zbyt blisko z Chinami - powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz Iwo Bender. 
rozwiń zwiń