X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polskie działaczki zwolnione z aresztu. Romaszewska: wolność w zamian za emigrację

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 21:14
- Uwalniając z aresztu polskie działaczki, reżim Aleksandra Łukaszenki pozbawił się przyjemności zorganizowania im procesu - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Romaszewska, dyrektor TV Biełsat.
Andżelika Borys
Andżelika BorysFoto: Włodzimierz Pac, Polskie Radio

Troje z pięciorga działaczy mniejszości polskiej na Białorusi zwolniono z aresztu i wywieziono na pas ziemi niczyjej pomiędzy Białorusią a Polską - informuje Biełsat. Działaczami miało zająć się państwo polskie, co potwierdza MSZ. Dwoje pozostałych działaczy - Andżelika Borys i Andrzej Poczobut - mieli odrzucić propozycję odzyskania wolności w zamian za emigrację.

Zdaniem gościa PR24 sprawy "pokryte są mgłą niejasności", a efekt negatywny tej sytuacji, czyli fakt ich wypuszczenia z aresztu jest taki, że osoby te mają zakaz wstępu na ojczystą ziemię. - Chodzi o to żeby wypychać ludzi ze Związku Polaków na Białorusi poza kraj, stąd reżim Aleksandra Łukaszenki cieszy się, bo mógł pozbyć się tych ludzi - powiedziała Agnieszka Romaszewska.


fsb 1200 shutterstock.jpg
Kuczyński: wiele wskazuje na to, że w porwanie maszyny Ryanair zaangażowane były służby rosyjskie

"Rozbicie środowiska i szkoda"

Do Polski przyjechały: Irena Biernacka, Maria Tiszkowska i Anna Paniszewa. - Ta pierwsza to osoba bardzo aktywa w swoim lokalnym środowisku, aktywna działaczka katolicka. To więc ogromna szkoda i rozbicie tamtejszego środowiska - przypomniała dyrektor TV Biełsat.

Polskie aktywistki były na Białorusi przetrzymywane w aresztach w związku z oskarżeniami dotyczącymi ich udziału w upamiętnianiu żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego. Po wywiezieniu do Polski, na razie nie będą mogły powrócić na Białoruś, gdzie pozostały ich rodziny.

W areszcie nadal są więzieni Andżelika Borys, prezes Związku Polaków na Białorusi nieuznawanego przez zamiejscowe władze oraz Andrzej Poczobut, polski działacz i dziennikarz. Uwolnienia Polaków z białoruskich aresztów domagają się władze w Warszawie. Pracują w tym kierunku również polscy dyplomaci w Mińsku.

Gościem audycji był też dr Michał Lubina z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który mówił między innymi o relacjach rosyjsko-chińskich oraz Nord Stream 2. Zapraszamy do wysłuchania całego zapisu rozmowy.

Posłuchaj
07:48 PR24_mp3 2021_06_02-20-33-13.mp3 A. Romaszewska o uwolnieniu z aresztu polskich działeczek na Białorusi ("Spojrzenie na Wschód")

***

Audycja: "Spojrzenie na Wschód"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Agnieszka Romaszewska (dyrektor TV Biełsat)

Data emisji: 02.06.2021

Godzina: 20:33 


Czytaj także

Jarosław Sellin: czas reżimu Łukaszenki jest policzony

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 07:41
- To, co dzieje się od sierpnia ubiegłego roku, pokazuje, że ta władza jest odrzucana przez społeczeństwo. Przyniesie to w końcu takie efekty jak w Polsce w latach 80. - powiedział o sytuacji za naszą wschodnią granicą Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aresztowanie współtwórcy kanału Nexta. Grzywaczewski: to pokazuje strach Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 17:05
- Zaskoczeniem jest to, że Łukaszenka posunął się do takich działań. Jest to rzecz bez precedensu. Pokazuje to jednak to, że coraz bardziej boi się o swoją pozycję i ma świadomość tego, że coraz bardziej opiera się ona tylko na brutalnej sile - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Grzywaczewski. Odniósł się tym samym do wymuszonego lądowania samolotu i aresztowania działacza białoruskiej opozycji. 
rozwiń zwiń