X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kuczyński: wiele wskazuje na to, że w porwanie maszyny Ryanair zaangażowane były służby rosyjskie

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 21:15
- Nie byłoby nic dziwnego w tym, gdyby okazało się, że białoruskie KGB ściśle współpracuje z rosyjską FSB - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński, analityk ds. bezpieczeństwa i służb specjalnych. Gościem audycji był też red. Siarhiej Pielasa, białoruski dziennikarz pracujący w Polsce. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/SGr

Goście PR24 rozmawiali między innymi o tym, jak może wyglądać współpraca rosyjskich i białoruskich służb specjalnych w kontekście porwania przez reżim Aleksandra Łukaszenki samolotu pasażerskiego linii Ryanair.

Zdaniem Grzegorza Kuczyńskiego, nie ma twardych dowodów na to, że w porwanie samolotu były zaangażowane służby rosyjskie, ale jak powiedział, wiele na to wskazuje.


shutterstock_kreml-1200.jpg
B. ambasador RP w Moskwie: reżim Władimira Putina staje się coraz bardziej zamknięty

- Przypomnę, że w ostatnim czasie białoruski KGB i rosyjska FSB dość ściśle współpracowały. W przypadku tzw. puczu przeciwko Aleksandrowi Łukaszence to właśnie funkcjonariusze FSB rozpracowywali akcję i aresztowali obywateli Białorusi - podkreślił.

"Nieprzerwana współpraca KGB z FSB"

Red. Siarhiej Pielasa dodał, że współpraca służb specjalnych Białorusi i Rosji nie została nigdy przerwana. - Przypomina mi się incydent związany z działalnością FSB na terenie Białorusi, a mianowicie porwanie obywatela Ukrainy, młodego człowieka, którego wyciągnięto na rzekomą randkę z kobietą, właśnie Białorusinką - przypomniał.

W niedzielę 23 maja Białoruś zmusiła, przy użyciu myśliwca, samolot linii Ryanair lecący z Aten do Wilna do lądowania w Mińsku pod pretekstem zagrożenia bombowego. Po wylądowaniu aresztowano 26-letniego Ramana Pratasiewicza, opozycjonistę przebywającego na emigracji na Litwie i jego partnerkę, Rosjankę Sofiję Sapiegę.


Posłuchaj
23:37 _PR24_AAC 2021_05_26-20-34-36.mp3 G. Kuczyński i S. Pielasa o współpracy białoruskich i rosyjskich służb specjalnych ("Spojrzenie na Wschód")

Audycja: "Spojrzenie na Wschód"

Prowadzący: Maria Przełomiec

Gość: Grzegorz Kuczyński (ekspert ds. bezpieczeństwa i służb specjalnych) i red. Siarhiej Pielasa (białoruski dziennikarz pracujący w Polsce)

Data emisji: 26.05.2021

Godzina: 20:34


Czytaj także

Konsekwencje wobec Białorusi. Tomasz Walczak: UE musi uderzyć w interesy Mińska

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 19:12
- UE musi odpowiedzieć na to, co wyprawiał wczoraj w Mińsku Łukaszenka i żeby było to skuteczne, to musi uderzyć w interesy ekonomiczne reżimu. Interesy polegają głównie na tym, że Białoruś eksportuje na Zachód nawozy czy produkty ropopochodne - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Walczak, publicysta "Super Expressu". Gościem "Debaty dnia" był także Piotr Grzybowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rosja popycha Białoruś do konfliktu z Zachodem". Andruszkiewicz o zatrzymaniu samolotu Ryanair  

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 18:25
- Białoruś powinna dostać bardzo jasny sygnał, że jeśli chce być państwem, z którym utrzymuje się w Europie stosunki, to takich praktyk nikt nie będzie tolerował - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Andruszkiewicz, komentując sankcje nałożone na ten kraj po wydarzeniach w Mińsku.
rozwiń zwiń