X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Orędzie Władimira Putina. Maciej Jastrzębski: nigdy nie złożył tylu obietnic finansowych

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 21:02
- Zawsze było wiele obietnic, ale nigdy tak wiele finansowych. Większość analityków, komentując jednozdaniowo, twierdzi, że budżetu nie stać na spełnienie obietnic Putina - powiedział o tegorocznym orędziu Władimira Putina Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia w Rosji. Gościem "Spojrzenia na wschód" była także prof. Agnieszka Legucka.
Prezydent Rosji Władimir Putin
Prezydent Rosji Władimir PutinFoto: Frederic Legrand - COMEO / shutterstock

Prezydent Rosji Władimir Putin wygłosił w środę orędzie do narodu. Mówił o kierowanej z zagranicy próbie zabicia prezydenta Łukaszenki i ostrzegł, że Rosja zareaguje, kiedy będą zagrożone jej interesy. W jego ocenie Zachód zignorował "wielokrotne wezwania" Rosji do dyskusji na temat cyberbezpieczeństwa. Prezydent Rosji dużo miejsca poświęcił także polityce wewnętrznej i wsparciu rodzin.

genskrzypczak.jpg
Koncentracja wojsk przy granicy z Ukrainą. Gen. Skrzypczak: Putin od dawna chciał rozwiązać ten problem

"Bez przełomu"

Prof. Agnieszka Legucka zauważyła, że tegoroczne orędzie nie było przełomowe. Jej zdaniem nie padły żadne z wcześniej zapowiadanych tematów. - Orędzie Putina wbrew zapowiedziom nie było przełomowe. Pamiętamy bardziej przełomowe z ostatnich lat. W 2018 roku Putin straszył Zachód rakietami, które pokazywał na ekranach i kogo mogą zaatakować - powiedziała.

- Były nakręcane oczekiwania na informacje dotyczące konfliktu z Ukrainą czy integracji z Białorusią, a tymczasem nic takiego nie padło. Zasadniczo mieliśmy do czynienia przez 90 minut z tendencyjnymi tematami mówiącymi o tym, że Rosja jest państwem sukcesu w walce z pandemią i obietnicą pomocy rodzinom wielodzietnym itp. - dodała.

Czytaj także:

Maciej Jastrzębski powiedział, że jego zdaniem przemówienie prezydenta Rosji można uznać za przełomowe. - Wystąpienie Putina było właśnie przełomowe. Przez to, co my nazywamy miernością, Rosjanie poczuli, że wreszcie mają państwo, które Putin im obiecał. On na pewno chciał, żeby tak poczuli. Chciał pokazać, że nie koncentruje się na sprawach międzynarodowych tylko na własnym kraju, spokoju, bezpieczeństwie i dobrobycie - powiedział.

- Zawsze było wiele obietnic, ale nigdy tak wiele finansowych. Większość analityków, komentując jednozdaniowo, twierdzi, że budżetu nie stać na spełnienie obietnic Putina. Z drugiej strony zwracają uwagę, że wszystkie cyfry, które zostały przekazane, nie przekładają się na prawdziwe informacje. Pod tymi względami było to przełomowe - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
25:11 PR24_mp3 2021_04_21-20-33-23.mp3 prof. Agnieszka Legucka i Maciej Jastrzębski o orędziu Putina ("Spojrzenie na wschód")

***

Audycja: "Spojrzenie na Wschód"
Prowadzący: Maria Przełomiec
Goście: prof. Agnieszka Legucka (PISM), Maciej Jastrzębski (korespondent PR w Rosji)
Data emisji: 21.04.2021
Godzina emisji: 20.33

dz

Czytaj także

Polityka zagraniczna Putina. Prof. Grochmalski: to już otwarta wojna z Europą

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 12:14
- Mamy do czynienia z klasycznym przykładem terroryzmu państwowego, jeśli chodzi o działania Rosji. Jest to wysoce niebezpieczne postepowanie wobec państw, które mają naturalne, dyplomatyczne relacje z Federacją Rosyjską - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Grochmalski z Akademii Sztuki Wojennej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Szymon Kardaś: Rosjanie bardzo chcieliby odzyskać Ukrainę dla swoich wpływów gospodarczych i politycznych

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 15:26
- Nie ulega wątpliwości, że Rosjanie chcieliby kilka strategicznych celów osiągnąć. Jednym z fundamentalnych jest niewątpliwie utrzymanie wpływów politycznych i gospodarczych w przestrzeni poradzieckiej - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Szymon Kardaś (Ośrodek Studiów Wschodnich). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doroczne orędzie Władimira Putina. Konończuk: przedwyborczy wiec

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 17:30
- To było wystąpienie składające się z różnego rodzaju obietnic socjalnych - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Wojciech Konończuk z Ośrodka Studiów Wschodnich. Prezydent Rosji Władimir Putin wygłosił w środę orędzie do narodu. Skupił się głównie na sytuacji w Rosji.
rozwiń zwiń