X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Święto demokracji". Jarosław Guzy o zaprzysiężeniu Joe Bidena

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 21:15
- Mamy święto demokracji, jak słusznie stwierdził Joe Biden - powiedział w Polskim Radiu 24 komentator spraw międzynarodowych PAP, Jarosław Guzy, w związku z zaprzysiężeniem Joe Bidena na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Gościem audycji był także Michał Baranowski, szef warszawskiego biura German Marshall Fund.
Inauguracja Joe Bidena
Inauguracja Joe BidenaFoto: PAP/EPA/ANDREW HARNIK / POOL

- Można sobie wyobrazić, że te zmasowane siły porządkowe mogły odstraszyć demonstrantów, ale to był pokaz siły przeciwko nie wiadomo komu, bo w gruncie rzeczy w zapowiedziach zwolenników Donalda Trumpa nic takiego nie ma miejsca - stwierdził Jarosław Guzy.

biden mid-epa08938207 1200.jpg
"Zjednoczeni możemy zrobić wielkie, ważne rzeczy". Joe Biden zaprzysiężony na prezydenta USA

Jeżeli chodzi o to, jak wyglądało przekazanie władzy, Guzy zaznaczył, że "doszło do normalnej procedury, oczywiście bez udziału Donalda Trumpa, co jest afrontem, jeśli chodzi o normy grzecznościowe, ale wszystko odbyło się tak, jak przewiduje amerykańska konstytucja, łącznie z listem, który Trump zostawił na biurku Joe Bidena".


Posłuchaj
25:23 _PR24_AAC 2021_01_20-20-34-49.mp3 Guzy i Baranowski o zaprzysiężeniu Joe Bidena (PR24/Spojrzenie na Wschód)

 

Zdaniem Guzego "wszystkie medialnie podsycane niepokoje dotyczące ewentualnych zamieszek czy demonstracji raczej służyły podkręceniu atmosfery wokół procedury impeachmentu Donalda Trumpa i uzasadnieniu tej procedury". - Incydent związany z Kapitolem wydaje się po prostu incydentem, taką plamą na prestiżu amerykańskiej demokracji, ale chyba niczym więcej - stwierdził Guzy.

Czytaj także:

Z kolei Michał Baranowski zwrócił uwagę na to, że "z pewnością Rosja i Chiny korzystały z negatywnych obrazów z Kapitolu 6 stycznia". Przypomniał, że śledztwo w tej sprawie trwa.

- Są doniesienia o tym, że jedna z osób protestujących, która ukradła laptop Nancy Pelosi, czyli szefowej Demokratów w Izbie Reprezentantów, chciała go sprzedać wywiadowi rosyjskiemu - zaznaczył. Podkreślił jednak, że "nie ma wątpliwości co do tego, że głównymi siłami, które powodowały ten atak, były wewnętrzne organizacje czasami nazistowskie, czasami po prostu daleko prawicowe amerykańskie".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Spojrzenie na Wschód"
Prowadząca: Maria Przełomiec
Goście: Michał Baranowski (szef warszawskiego biura German Marshall Fund), Jarosław Guzy (komentator spraw międzynarodowych PAP)
Data emisji: 20.01.2021
Godzina emisji: 20.34

itom/pr24

Czytaj także

Wiceszef MSZ: Stany Zjednoczone będą postrzegać Rosję jako zagrożenie dla pokoju w Europie

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 18:20
- Lekcja wyciągnięta z resetu z Rosją nauczyła Joe Bidena, że partnerom na Kremlu nie można wierzyć. Aktywność amerykańska na wschodniej flance NATO zostanie utrzymana - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joe Biden prezydentem USA. Repetowicz: jest szereg pilnych działań, które musi podjąć

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 18:59
- Uważam, że w pierwszych stu dniach prezydentury Joe Bidena polityka zagraniczna nie zejdzie na drugi plan. Niektóre decyzje Donalda Trumpa muszą zostać błyskawicznie odwołane - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Witold Repetowicz z portalu Defence24. Gościem audycji był również Jarosław Guzy z PAP.
rozwiń zwiń