X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ekspert OSW: Kazachstan odgrywa niesłychanie ważną rolę dla Rosji

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 21:14
- Mówi się nawet, że południowa granica Kazachstanu to jest południowa granica Federacji Rosyjskiej - mówi w Polskim Radiu 24 Wojeciech Górecki specjalista od spraw Kaukazu i Azji Środkowej z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: shutterstock.com

W ostatnią niedzielę w Kazachstanie odbyły się wybory do Niższej Izby Parlamentu oraz Rad Samorządowych została partia rządząca, czyli Nur Otan. Taki wynik został skrytykowany i zakwestionowany w wielu środowiskach.

Czytaj także:
azja środkowa centralna step góry jurta 1200 free.jpg
Azja Centralna – narodziny nowej potęgi?

Na kilka dni przed wyborami prezydent tego kraju opublikował artykuł "Niezależność to rzecz najcenniejsza". Była to reakcja na wypowiedź kilku rosyjskich deputowanych Dumy Państwowej, którzy publicznie powiedzieli, że północna część Kazachstanu jest darem Związku Sowieckiego.  

- Kazachstan odgrywa niesłychanie ważną rolę dla Rosji. To jest jedyny kraj regionu, z którym Rosja graniczy - tłumaczył Wojciech Górski. - Mówi się nawet, że południowa granica Kazachstanu to jest południowa granica Federacji Rosyjskiej - dodał. 

Zapytany jaki jest cel takich wypowiedzi, specjalista wskazał dwa powody. - Rosyjscy politycy co jakiś czas wypuszczają takie "próbne balony", patrząc jaka będzie reakcja i ile można ugrać - wyjaśnił gość PR24. 

- Są to też pewnego rodzaju naciski, w kierunku większej integracji z federacja Rosji - mówił Górski. Dodał, że takie wypowiedzi powtarzają się w momentach kiedy w Kazachstanie dzieje się coś ważniejszego. 

Czytaj także:

Wojciech Jakóbiak, redaktor naczelnym portalu biznesalert.pl, wyjaśnił jakie znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego mają dla Europy kraje Azji Środkowej i Kaukazu Południoweg.

- Te kraje są fundamentem polityki dywersyfikacji dostaw gazu i ropy naftowej do Europy już od wielu lat. - ocenił gość PR24. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Posłuchaj
25:40 _PR24_AAC 2021_01_13-20-33-37.mp3 Eksperci o tym jakie znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego Europy mają kraje Azji Środkowej i Kaukazu Południowego (PR24/Spojrzenie na Wschód)

***

Audycja: "Spojrzenie na Wschód"
Prowadzący: Maria Przełomiec
Goście: Wojciech Górecki (OSW) oraz Wojciech Jakóbik
Data emisji: 13.01.2021
Godzina emisji: 20.33

jbt/pr24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kazachstan ostatecznie zniósł karę śmierci. Wcześniej przez blisko 20 lat obowiązywało moratorium

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 11:22
Wraz z podpisaniem przez prezydenta Kazachstanu Kasym-Żomarta Tokajewa 2. protokołu do Międzynarodowego paktu praw obywatelskich i politycznych ONZ w sobotę kraj ten zniósł karę śmierci na swoim terytorium - podało biuro prezydenckie w specjalnym komunikacie.
rozwiń zwiń