X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rewelacje rosyjskich ministerstw". Ekspert o narracji historycznej Putina

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 21:14
- To może być zapowiedź kolejnych rewelacji rosyjskich ministerstw - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Maria Dyner z PISM na temat broszury Putina o polityce historycznej. Gościem audycji "Spojrzenie na Wschód" był także dr Łukasz Adamski z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.
Kreml
KremlFoto: FOTOGRIN/shutterstock

25 grudnia "Izwiestija" opublikowały broszurę Putina powtarzającą znaną już rosyjską narrację w sprawie paktu Ribbentrop-Mołotow i II wojny światowej.

zsrr F 1200.jpg
W tym roku mija 30 lat od upadku ZSRR. Rosjanie wciąż podzieleni w jego ocenie

- Cele są dwa. Pierwszy wynika z tego, że Rosja nie zrealizowała całej kampanii historycznej, która była zaplanowana na poprzedni rok, a tak naprawdę główną przeszkodą była pandemia koronawirusa i to, że świat skupił się na wielu innych kwestiach i w czasie kiedy w Moskwie świętowano lub nie świętowano 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej, wszyscy raczej byli skoncentrowani na pierwszej fali pandemii - zauważyła Anna Maria Dyner.


Posłuchaj
23:49 _PR24_AAC 2021_01_06-20-34-34.mp3 Eksperci o polityce historycznej Rosji (PR24/Spojrzenie na Wschód)

 

Czytaj również:

Z kolei dr Łukasz Adamski z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia zwrócił uwagę na sposoby walki z tego typu narracją historyczną i fałszowaniem rzeczywistości. Podkreślił, że "mamy dużo możliwości".

Wymienił wśród nich badania naukowe "prowadzone czasem przy wsparciu rosyjskich kolegów, niezależnych historyków - którzy na szczęście jeszcze w Rosji są - a czasem własnymi siłami" oraz działalność oświatową, edukacyjną, czy także medialną.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Spojrzenie na Wschód"
Prowadzący: Maria Przełomiec
Goście: Anna Maria Dyner (PISM), dr Łukasz Adamski (Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia)
Data emisji: 06.01.2021
Godzina emisji: 20.33

itom/pr24

Czytaj także

Co przyniesie 2021 rok? Grzegorz Kuczyński o prognozach dla świata

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 15:08
- Rosjanie w dużym stopniu nastawieni są na wojnę, w Zachodzie widzą wroga. Trudno, żeby nad kimś takim zapanował demokrata prozachodni - mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl analityk i ekspert ds. wschodnich Grzegorz Kuczyński, odnosząc się do ewentualnej zmiany władzy na Kremlu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja się zbroi: nowe rakiety, dla których system przeciwrakietowy USA "nie będzie przeszkodą"

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 07:54
Do rosyjskiej armii trafiły w 2020 r. m.in. nowe okręty, systemy rakietowe i zmodernizowane czołgi. Nowa broń rozmieszczana jest w strategicznych regionach kraju. Trwają prace nad perspektywicznym uzbrojeniem, zapowiedzianym przez prezydenta Władimira Putina.
rozwiń zwiń