X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jaka będzie przyszłość protestów społecznych na Białorusi?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 21:02
- 2021 rok będzie musiał odpowiedzieć na pytanie, czy uda się utrzymać potencjał demonstracji. Jest to zaskakujący proces, bo nie ma charakteru czysto politycznego w sensie organizacji, nie stoi za nim żadna siła polityczna - powiedział Paweł Bobołowicz, korespondent polskich mediów w Kijowie.
Audio
  • Paweł Bobołowicz o sytuacji na Białorusi i Ukrainie ("Spojrzenie na Wschód")
Protesty na Białorusi
Protesty na BiałorusiFoto: Shutterstock.com / Mazur Travel

W ostatnich miesiącach kończącego się roku to Białoruś była państwem z Europy Wschodniej, które ogniskowało uwagę międzynarodowej opinii publicznej. Demonstracje społeczne, do jakich doszło po sierpniowych wyborach prezydenckich w tym kraju, wielu komentatorów określa mianem przełomowych.

pap_20201011_1I7 (1).jpg
Represje na Białorusi. Politolog: zamknięcie granic wiąże się z 3. etapem operacji reżimu, wyniszczaniem alternatywy

- Mamy do czynienia z fenomenalnym zjawiskiem. Od wieczoru wyborczego obserwujemy, jak ludzie wychodzą na ulice. Jest to zaskakujący proces, bo nie ma charakteru czysto politycznego w sensie organizacji, nie stoi za nim żadna siła polityczna - wskazał Paweł Bobołowicz.

Posłuchaj
25:39 _PR24_AAC 2020_12_30-20-33-20.mp3 Paweł Bobołowicz o sytuacji na Białorusi i Ukrainie ("Spojrzenie na Wschód")

Pomimo manifestacji trwających od kilku miesięcy, reżim Aleksandra Łukaszenki nie złagodził podejścia do protestujących. Od samego początku dochodziło do pobić, zatrzymań, zastraszania czy zwolnień z pracy.

- Doprowadziło to do wielkiej fali migracji do innych państw osób najbardziej aktywnych, które potencjalnie mogły być liderami protestów. 2021 rok będzie musiał odpowiedzieć na pytanie, czy uda się utrzymać potencjał demonstracji. Z drugiej strony Łukaszenka potrafi grać nastrojami społecznymi, odwoływać się do pewnych potrzeb w świadomości Białorusinów - wskazał korespondent.

Więcej o sytuacji panującej na Białorusi w całej rozmowie z Pawłem Bobołowiczem, który mówił również o tym, co w 2020 roku działo się na Ukrainie, w tym o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy, rozmiarach pandemii w tym państwie, problemach, jakie pojawiły się w związku z nią, konflikcie zbrojnym w Donbasie oraz o spadającym zaufaniu społecznym do rządzących krajem.

* * *

Audycja: "Spojrzenie na Wschód"
Prowadzi: Antoni Opaliński
Gość: Paweł Bobołowicz, korespondent polskich mediów w Kijowie
Data emisji: 30.12.2020
Godzina emisji: 20.33

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: sankcje UE wymierzone w Białoruś mają charakter przede wszystkim symboliczny

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 20:53
Białoruska opozycja jest już dość sfrustrowana tym, że Unia Europejska ogranicza się w gruncie rzeczy głównie do sankcji symbolicznych - mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. wschodnich Marek Budzisz.
rozwiń zwiń