X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

List otwarty nt. postępowania Zachodu wobec Rosji. Ekspert: uznaliśmy, że należy zabrać głos

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 21:05
- Poszukiwanie porozumienia Zachodu z Rosją jest konieczne, ale nie można zapominać o tym, co się działo w ciągu ostatnich lat, czyli aneksji Krymu i agresji w Donbasie - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Dębski, szef PISM. Gościem audycji był również Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny Biznes Alert.
Prezydent Rosji Władimir Putin
Prezydent Rosji Władimir PutinFoto: ID1974/ Shutterstock

Tematem audycji był list otwarty czołowych polityków i ekspertów z Europy Środkowo-Wschodniej nt. postulowanych priorytetów postępowania Zachodu wobec Rosji. - Idea powstania tego listu została zapoczątkowana "Listem 103", w którym autorzy wezwali USA do zmiany polityki wobec Rosji i zapoczątkowania nowego resetu. To było wezwanie, które uznano za próbę sformatowania nowej administracji Joe Bidena. Ten przekaz wydał się nam niebezpieczny, bo został podpisany przez grono ponadpartyjne, a także przez najwybitniejszych przedstawicieli grona intelektualnego - podkreślił Sławomir Dębski.

przydacz 1200.jpg
Nowiczok w ciele Nawalnego. Wiceszef MSZ: niezbędne jest wyjaśnienie sprawy i ukaranie winnych

- Jednym z głównych argumentów było to, że relacje amerykańsko-rosyjskie grożą wybuchem wojny jądrowej i trzeba pewne elementy odłożyć na bok. To nieuczciwy szantaż intelektualny, który stwierdza, że jesteśmy na skraju przepaści i musimy chwycić się każdej możliwości. Uznaliśmy, że skoro jest mowa o Europie Środkowo-Wschodniej i państwa graniczące z Rosją miałyby być pominięte, należy zabrać głos. Z tego powodu napisaliśmy ten list - dodał.

Czytaj także:

Jak przyznał gość Polskiego Radia 24, "list zebrał ogromne poparcie w regionie. Odpowiedzialność za sposób myślenia, który prezentujemy w tym liście, jest imponujący. Napływają do nas ciągle różnego rodzaju reakcje, przeważnie pozytywne. Myślę, że ten list już odegrał swoją rolę, bo udało się wprowadzić argumenty przeciwko tezie, że konieczny jest nowy reset. Wprowadzamy argumenty, że poszukiwanie porozumienia z Rosją jest konieczne, ale nie można zapominać o tym, co się działo w ciągu ostatnich lat, czyli aneksji Krymu i agresji w Donbasie".

Posłuchaj
24:30 PR24_MPLS 2020_09_02-20-33-17.mp3 Sławomir Dębski w rozmowie na temat listu dot. postulowanych priorytetów postępowania wobec Rosji (Spojrzenie na Wschód/PR24)

W audycji również rozmowa z Wojciechem Jakóbikiem na temat otrucia Aleksieja Nawalnego.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Spojrzenie na Wschód"
Prowadzi: Maria Przełomiec
Goście: Sławomir Dębski (PISM), Wojciech Jakóbik (Biznes Alert)
Data emisji: 02.09.2020
Godzina emisji: 20.33

PAP/PR24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Budowa Nord Stream 2. USA po raz kolejny ostrzegają niemieckie firmy

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 17:25
- Stany Zjednoczone zwiększają naciski na europejskie, w tym niemieckie firmy zaangażowane w budowę Nord Stream 2 - informuje gazeta "Welt am Sonntag", na którą powołuje się Deutsche Welle. Podczas telekonferencji członkowie amerykańskiej administracji mieli uświadomić przedstawicieli tych przedsiębiorstw, jakie konsekwencje mogą ich czekać, jeśli dalej będą współpracować przy budowie gazociągu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Scenariuszem nr 1 jest utrzymanie Łukaszenki". Ekspert o zamiarach Rosji wobec Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 21:10
- Jak sądzi Kreml, przewagę na Białorusi będą miały siły przyjazne Rosji. Ten scenariusz ma jedną wadę, bo wymaga przejściowej demokratyzacji, a to mogłoby doprowadzić do władzy wcale nie prorosyjskie elity, ale może to oznaczać także swobodę dyskusji czy zmianę programu nauczania i wzrost nastrojów prozachodnich - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Adamski, ekspert ds. wschodnich.
rozwiń zwiń