X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Niechęć do władzy przerodziła się w masowe uczestnictwo w wiecach". Potocki o sytuacji na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 21:20
- Na Białorusi mamy obecnie sytuację, jakiej nie widzieliśmy od lat 90. Niechęć do władzy przerodziła się w masowe uczestnictwo w opozycyjnych wiecach - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Potocki z "Dziennika Gazety Prawnej". Gościem audycji był także Wojciech Jankowski, nowy redaktor naczelny "Kuriera Galicyjskiego".  
Czy Swiatłana Cichanouska okaże się tą kandydatką, która zdetronizuje po 26 latach Aleksandra Łukaszenkę?
Czy Swiatłana Cichanouska okaże się tą kandydatką, która zdetronizuje po 26 latach Aleksandra Łukaszenkę?Foto: EPA/TATYANA ZENKOVICH

Niezależne białoruskie media piszą o rosnącej popularności opozycyjnej kandydatki na prezydenta. Swiatłana Cichanouska nie tylko zbiera na wiecach tysiące ludzi, ale też zgromadziła największy fundusz wyborczy. W jednym z jej wieców w Mińsku uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Była to największa demonstracja na Białorusi od 1991 roku.

łukaszenka 1200 shut
Czy Białoruś ma dość Łukaszenki? Wybory już za kilka dni

Zdaniem Michała Potockiego ludzi na Białorusi zaktywizowała pandemia. - Negacjonizm władzy w odniesieniu do epidemii spowodował, że dużo więcej ludzi, także należących do kręgu niegłosujących wcześniej na opozycję uznało, że władze jednak sobie nie radzą - powiedział gość audycji. 


Posłuchaj
17:57 PR24_MPLS 2020_08_05-20-33-27.mp3 Michał Potocki o sytuacji na Białorusi (Spojrzenie na Wschód)

 

Jak zaznaczył, prezydentowi Aleksandrowi Łukaszence "nie pomogło także dosyć pogardliwe wypowiadanie się na temat ofiar koronawirusa". - W tej chwili mamy na Białorusi sytuację, jakiej nie widzieliśmy od lat 90. To znaczy, niechęć do władzy przerodziła się w masowe uczestnictwo w opozycyjnych wiecach. Dzieje się to nie tylko w największych miastach, ale także w mniejszych miejscowościach - podkreślił dziennikarz. 

- Największy wiec Swietłany Cichanouskiej w Mińsku zgromadził 63 tysiące ludzi. Był on największym politycznym zgromadzeniem na Białorusi od 1991 roku, czyli od czasu kiedy Białoruś odzyskiwała niepodległość - dodał gość PR24. 

W audycji także o Polakach i polskich mediach we Lwowie. Na ten temat mówił nowy redaktor naczelny "Kuriera Galicyjskiego" Wojciech Jankowski. 


Posłuchaj
06:27 PR24_MPLS 2020_08_05-20-51-26.mp3 Wojciech Jankowski o polskich mediach we Lwowie (Spojrzenie na Wschód)

 

Więcej w nagraniach. 

***

Audycja: Spojrzenie na Wschód

Prowadzący: Antoni Opaliński

Goście: Michał Potocki ("Dziennik Gazeta Prawna"), Wojciech Jankowski ("Kurier Galicyjski")

Data emisji: 05.08.2020

Godzina emisji: 20.33

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koniec ery Łukaszenki na Białorusi? Prof. Żurawski vel Grajewski: jest do tego bliżej niż dalej

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 12:26
- Aleksandr Łukaszenka skompromitował się w obliczu epidemii koronawirusa, którą ewidentnie lekceważył. Teraz zbiera ona na Białorusi dosyć poważne żniwo. Ponadto trwa zapaść gospodarcza i jest ogólne zmęczenie społeczeństwa - powiedział prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń