X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Chabarowsk wymyka się Putinowi z rąk". Kolejny dzień protestów w obronie aresztowanego gubernatora

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 21:40
- Aresztowanie Furgała można w pewnym sensie interpretować jako to, że Władimir Putin stracił kontakt z rzeczywistością - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Agnieszka Legucka (PISM), która razem z Grzegorzem Kuczyńskim (Warsaw Institute) komentowała trwające już od kilkunastu dni protesty w Chabarowsku.
Na zdjęciu: protesty w Chabarowsku 18 lipca
Na zdjęciu: protesty w Chabarowsku 18 lipcaFoto: Evgeniy Voytik / Shutterstock

Mieszkańcy Chabarowska żądają uwolnienia gubernatora. Siergiej Furgał został zatrzymany na początku lipca i oskarżony o współorganizowanie zabójstw na zlecenie. Jego zwolennicy twierdzą, że zarzuty to polityczna prowokacja. Od 13 dni w Kraju Chabarowskim trwają protesty w obronie aresztowanego urzędnika.

Posłuchaj
25:16 _PR24_AAC 2020_07_22-20-33-38.mp3 Prof. Agnieszka Legucka i Grzegorz Kuczyński o protestach w Rosji (Spojrzenie Na Wschód)

- Sergiej Furgał był na pewno sprawdzony jeszcze przed 2015 roku, gdy ludzie wybrali go na gubernatora. Tam poparcie dla partii Jedna Rosja jest niewielkie. Furgał jest symbolem wyboru ludzie, a nie tego, co narzuca Putin - komentowała prof. Agnieszka Legucka.

eastnews protesty serbia 1200.jpg
Rosja: Chabarowsk żąda uwolnienia gubernatora. Tysiące ludzi protestuje od kilkunastu dni

"Mieszkańcy nie chcą spadochroniarzy z Moskwy"

Prof. Agnieszka Legucka zwracała uwagę na to, że w tamtym regionie robi się niebezpiecznie. - Władze zajęły się Chabarowskiej, żeby Władimir Putin odzyskał reputacji zarządcy Rosji i prestiżu przywódcy, który nie pozwoli sobie na wymykanie się kogokolwiek spod kontroli - tłumaczyła.

- Mieszkańcy uznali, ze ich gubernator podniósł poziom życia w tym regionie, sprawdził się w czasie pandemii i stal się przywódcą popieranym przez ludzi, a nie narzucanym przez Moskwie - dodała.

Grzegorz Kuczyński tłumaczył, że w obecnej sytuacji nie chodzi już o samego Furgała, a o poczucie pewnej odrębności od Moskwy. - Na demonstracjach pojawią się hasła, że nie chcą spadochroniarzy z Moskwy - powiedział.

- Furgał nie był super zarządcą tego regionu. Jednak cześć mieszkańców identyfikowała się z nim jako kimś nie do końca związanego z Moskwą - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Spojrzenie na Wschód"
Prowadziła: Maria Przełomiec
Goście: prof Agnieszka Legucka (PISM), Grzegorz Kuczyński (Warsaw Institute)
Data emisji: 22.07.2020
Godzina emisji: 20.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Demonstracje w Rosji przeciwko zmianom w konstytucji. Ekspert: w Moskwie dochodziło do brutalnych zatrzymań

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 21:40
- W plebiscycie za wprowadzeniem poprawek do rosyjskiej konstytucji zmanipulowanych mogło zostać 22 mln głosów. Podczas demonstracji w Moskwie służby porządkowe dopuszczały się nadmiernego użycia siły - powiedziała Anna Łabuszewska, publicystka, specjalista ds. Rosji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protesty w Rosji po zatrzymaniu gubernatora. Putin wyznaczył jego następcę

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 12:48
W Chabarowsku od 12 dni trwają protesty w obronie gubernatora Siergieja Furgała. Urzędnik został zatrzymany przez Komitet Śledczy i oskarżony o współorganizację zabójstw na zlecenie. 
rozwiń zwiń