X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Ta złość narasta". Anna Maria Dyner o protestach na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 21:45
- Władze Białorusi nie doszacowały nastrojów społecznych. Ludzie mają już dosyć władzy Alaksandra Łukaszenki. Coraz więcej młodych osób czerpie swoją wiedzę o świecie nie tylko z mediów państwowych - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Maria Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
W co najmniej kilku miejscach, gdzie ludzie próbowali przeciwstawiać się zatrzymaniom, doszło do przepychanek i bójek z funkcjonariuszami
W co najmniej kilku miejscach, gdzie ludzie próbowali przeciwstawiać się zatrzymaniom, doszło do przepychanek i bójek z funkcjonariuszamiFoto: PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH
mid-epa08546125 (1).jpg
Białoruś: milicja i wojsko zatrzymywały protestujących w Mińsku

Milicja rozpoczęła w centrum Mińska zatrzymania osób, które stały w kolejce do Centralnej Komisji Wyborczej, by zaskarżyć decyzję o niezarejestrowaniu opozycyjnych kandydatów. Wcześniej CKW odmówiła zarejestrowania w wyborach opozycyjnych kandydatów Wiktora Babaryki i Walera Capkały.

Czytaj także:

Posłuchaj
24:32 [PR24] PR24 (mp3) 15 lipiec 2020_07_15_20_34_16_for_media.mp3 Anna Maria Dyner: pogorszenie nastrojów na Białorusi spowodowane jest coraz trudniejszą sytuacją gospodarczą w kraju (Spojrzenie na Wschód/PR24)

Anna Maria Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, która była gościem red. Marii Przełomiec w audycji "Spojrzenie na Wschód" stwierdziła, że "pogorszenie nastrojów na Białorusi spowodowane jest coraz trudniejszą sytuacją gospodarczą w kraju, m.in. przez pandemię koronawirusa".

- Coraz więcej młodych ludzi czerpie swoją wiedzę o świecie nie tylko z mediów państwowych. Ludzie widzą na przykład, że w Polsce żyje się inaczej. Ta złość narasta. Ludzie mają już dosyć władzy Łukaszenki - podkreśliła ekspert.

władimir putin free shutter 1200.jpg
Putin z niemal dożywotnią władzą. Ekspert: prezydent Rosji stał się carem

Historia jako narzędzie rosyjskiej propagandy

Podczas audycji poruszono również temat raportu "Obraz Polski w Rosji przez pryzmat sporów historycznych", który zostanie opublikowany 16 lipca. "Prezentowany dokument pozwala spojrzeć na szereg wydarzeń i pojęć historycznych (oraz ich współczesnych interpretacji) oczami rosyjskiego respondenta" - czytamy na stronie.

Wicedyrektor Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, który był gościem Polskiego Radia 24, zaznaczył, że "pewne przekazy i idee, które są bardzo mocno promowane przez rosyjską rządową propagandę, znajdują poparcie w społeczeństwie".

- W jakimś stopniu manipulacje, których dopuszcza się rosyjska dyplomacja, a w szczególności Władimir Putin, mają odzwierciedlenie w generalnej rosyjskiej świadomości historycznej - tłumaczył dr Łukasz Adamski.

***

Audycja: "Spojrzenie na Wschód"
Prowadziła: Maria Przełomiec
Goście: Anna Maria Dyner (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych), dr Łukasz Adamski (wicedyrektor Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia)
Data emisji: 15.07.2020
Godzina emisji: 20.34

PR24/cprdip.pl/PAP
pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Romuald Szeremietiew: gdyby Rosja zaanektowała Białoruś, Polska musiałaby wzmocnić gotowość bojową

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 20:45
- Nie możemy dopuścić do powtórki 1939 roku. Jest kilka kluczowych zadań - mówi mówi portalowi PolskieRadio24.pl Romuald Szeremietiew, b. wiceminister obrony. - Polska powinna budować system Trójmorza, dbać o wzmocnienie obecności wojsk USA w sojuszu, wzmacniać obronność – te działania będą chronić nas przed rosyjskim zagrożeniem - zaznacza. Dodaje, że kluczowa jest umiejętność rozpoznawania przez NATO i przez Polskę, jak Kreml szacuje koszt potencjalnego ataku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Putin chce zademonstrować siłę". Jan Piekło o obawach Ukrainy przed agresją Rosji

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 20:00
- Putin pręży muskuły. Chce pokazać, że zmiany w konstytucji mają znaczenie. Chce zrobić porządek z Ukrainą i przejąć pełną kontrolę nad Białorusią - mówił w Polskim Radiu 24 były ambasador na Ukrainie Jan Piekło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dożywocie Putina na Kremlu? Anastazja Siergiejewa: nie ma dobrego scenariusza, najbliższe dni powiedzą nam więcej

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 23:30
- Zmiany konstytucji Rosji miały odpowiedzieć na pytanie, co będzie się działo na Kremlu w 2024 roku. W zeszłym roku trwały niekończące się dyskusje, jak będzie wyglądała Rosja po Władimirze Putinie – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Anastazja Siergiejewa ze stowarzyszenia ”Za wolną Rosję”.
rozwiń zwiń