X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Putin desperacko potrzebuje sukcesu". Jan Piekło o działaniach Rosji wobec Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 00:01
- Władimir Putin chce zademonstrować rodakom, że jest silnym, sprawnym przywódcą. W ten sposób potwierdziłby wagę i potrzebę ostatnich zmian w rosyjskiej konstytucji. Są powody do obaw - mówił w Polskim Radiu 24 były ambasador na Ukrainie Jan Piekło, odnosząc się do sytuacji w Donbasie i na Krymie. W audycji wziął udział również Grzegorz Kuczyński z Warsaw Institute.
Wojska rosyjskie na Krymie
Wojska rosyjskie na Krymie Foto: Sergei Malgavko/TASS

Wg Szefa Głównego Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Weryfikacji Sił Zbrojnych Ukrainy, gen. Leonida Hołopatiuka, Rosjanie ściągają na ukraińską granicę wojsko i ciężki sprzęt. Trwające 11 godzin poniedziałkowe spotkanie normandzkiej czwórki zakończyło się fiaskiem, a Krymowi zaczyna brakować wody, m.in. z powodu zwiększenia liczby stacjonujących tam żołnierzy. 

ukraina marynarka free wojenna free shutt 1200.jpg
"Konfrontacja na pełną skalę". Ukraińcy szykują się do wojny z Rosją

Jan Piekło zaznaczył, że kryzys spowodowany pandemią zdecydowanie osłabił polityczne możliwości reagowania Zachodu na agresywne zachowania Rosji. - Ta operacja może zostać przeprowadzona pod pretekstem humanitarnym, będzie chodziło o zabezpieczenie dostaw wody dla mieszkańców Krymu - powiedział.

Posłuchaj
24:15 _PR24_AAC 2020_07_08-20-34-06.mp3 08.07.2020 (Polskie Radio 24 / Spojrzenie na Wschód)

Grzegorz Kuczyński zauważył, że od 2014 zmieniło się nastawienie państw Zachodu do rosyjskiej polityki. - Putin mógł sobie pozwolić na aneksję Krymu i agresję w Donbasie, ponieważ zakładał brak reakcji Zachodu. Dzisiaj Rosja może się zdecydować na taki konflikt, choć to raczej nie będzie inwazja, tylko lokalne uderzenie. Zależy to też od oceny możliwej reakcji USA. Rosjanie mogą wykorzystać wejście kampanii prezydenckiej w USA w decydującą fazę we wrześniu. Jednak NATO i Zachód są w tej chwili dużo bardziej przygotowani na takie agresywne działania - dodał.

Flota wojenna Ukrainy przygotowuje się do konfrontacji z Rosją - oświadczył dowódca tej formacji kontradmirał Ołeksij Nejiżpapa. Nie wykluczył prób przedarcia się sił rosyjskich z Krymu do obwodu chersońskiego w celu wznowienia dostaw wody na półwysep.

Kontradmirał dodał, że nie wyklucza, iż może dojść do próby przedarcia się rosyjskich sił z Krymu do sąsiadującego z nim obwodu chersońskiego, by wznowić dostawy wody z Dniepru do Kanału Północnokrymskiego. Przed rosyjską aneksją w 2014 roku kanał ten dostarczał na półwysep znaczną część wody.

***

Audycja: Spojrzenie na Wschód

Prowadzący: Maria Przełomiec

Goście: Anna Maria Dyner (PISM), Maria Domańska (OSW)

Data emisji: 08.07.2020

Godzina emisji: 20.33

PR24

Czytaj także

Rosyjska opozycja: Władimir Putin naraża życie Rosjan

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 14:00
Rosyjska opozycja skrytykowała kremlowskie projekty, związane z organizacją defilady wojskowej i plebiscytu w sprawie poprawek do konstytucji.
rozwiń zwiń