X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Jeżeli Łukaszenka przekroczy rubikon, to znajdzie się zastępstwo". Jakóbik o wyborach na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 21:17
- Zachodni kurs Łukaszenki musi się potwierdzić. Jeżeli prezydent Białorusi przekroczy rubikon, to znajdzie się zastępstwo - Babaryka to bardzo "wyjściowy kandydat" - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik (BiznesAlert.pl). W programie wzięła również udział Anna Maria Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Audio
  • Eksperci o wyborach na Białorusi (Spojrzenie na Wschód/PR24)
Wojciech Jakóbik
Wojciech Jakóbik Foto: PR24
1200 białoruś.jpg
Wybory na Białorusi. Tłumy przy zbieraniu podpisów przez opozycyjnych kandydatów

Bankier Wiktar Babaryka i urzędnik-biznesmen Waler Capkała, którzy głoszą postulat reform gospodarczych, to dwaj czołowi kandydaci na oponentów Alaksandra Łukaszenki w wyborach prezydenckich na Białorusi. Do starań o prawo kandydowania stanęło w sumie piętnaście osób.

Redaktor naczelny portalu BiznesAlert.pl stwierdził, że jego uwagę zwróciła wypowiedź Wiktara Babaryki nt. prywatyzacji. - Jego zdaniem należy zachować pod kontrolą państwa białoruskiego tylko strategiczne sektory, a resztę sprywatyzować. Widzę tu szerokie pole do współpracy potencjalnych oligarchów z biznesem rosyjskim - stwierdził Wojciech Jakóbik.

- Na pewno zachodni kurs Łukaszenki musi się potwierdzić. Rosja może testować, czy Łukaszenka jest poważny w tym, co robi. Jeżeli przekroczy rubikon, to znajdzie się zastępstwo - Babaryka to bardzo "wyjściowy kandydat" - mówił ekspert.

Ostrzeżenie dla Łukaszenki

Anna Maria Dyner przypomniała, że "do 19 czerwca kandydaci na kandydatów w wyborach na Białorusi muszą złożyć do centralnej komisji wyborczej 100 tys. podpisów". - Potem trwa proces ich rejestracji. Dopiero 14 lipca wystartuje ostatni odcinek kampanii wyborczej - stwierdziła.

- Ci dwaj kandydaci z Rosji to pewne ostrzeżenie dla Alaksandra Łukaszenki oraz dla innych kandydatów - aby nawet nie myśleć o prozachodniej drodze dla Białorusi. Rosja będzie bardzo usilnie pracowała, żeby proces wyborczy zakończył się dla niej pomyślnie - tłumaczyła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Spojrzenie na Wschód"
Prowadziła: Maria Przełomiec
Goście: Wojciech Jakóbik (redaktor naczelny portalu BiznesAlert.pl), Anna Maria Dyner (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych)
Data emisji: 27.05.2020
Godzina emisji: 20.33

PR24/PAP/pb

Czytaj także

Mińsk: kolejka przy zbieraniu podpisów przez opozycyjnych kandydatów na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2020 16:52
W długiej kolejce stały w niedzielę setki Białorusinów, którzy przyszli podpisać się na listach poparcia dla opozycyjnych polityków chcących wystartować w wyborach prezydenckich. Aby wziąć udział w wyborach, każdy potencjalny kandydat na prezydenta musi zebrać 100 tysięcy podpisów poparcia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Białoruś dojrzewa do zasadniczych zmian". Budzisz o rosnącym poparciu dla przeciwników Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 15:00
- Ludzie na Białorusi mają już dosyć rządów obecnej ekipy i tam społeczeństwo dojrzewa do potrzeby zmian - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Budzisz, ekspert ds. międzynarodowych.
rozwiń zwiń