X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Konflikt rosyjsko-ukraiński. "Kto nie będzie rozmawiał z Ławrowem, ten będzie rozmawiał z Szojgu"

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 21:39
We wtorek rano w obwodzie ługańskim prorosyjscy separatyści próbowali zająć pozycje armii ukraińskiej. Podczas działań zginął jeden ukraiński żołnierz, a trzech zostało rannych. Na ten temat w Polskim Radiu 24 rozmawiali: Piotr Żochowski z Ośrodka Studiów Wschodnich i Jakub Benedyczak z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Audio
  • Piotr Żochowski i Jakub Benedyczak o konflikcie rosyjsko-ukraińskim (Spojrzenie na Wschód)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock / Liukov

We wtorek rano w okolicach miejscowości Zołote w obwodzie ługańskim prorosyjscy separatyści, używając broni wielkokalibrowej, bezskutecznie próbowali zająć pozycje ukraińskiej armii. Zginął jeden ukraiński żołnierz, a trzech zostało rannych. Według ukraińskiego sztabu generalnego, wskutek kontrakcji ukraińskiego wojska zginęło czterech separatystów.

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Coraz gorsza sytuacja na Ukrainie. Polskie MSZ wzywa Rosję do zaprzestania agresji

- Ten ostrzał miał pewien charakter symboliczny, przypominający o długotrwałym konflikcie rosyjsko-ukraińskim, a z drugiej strony - pokazujący i sygnalizujący całemu światu, że Rosja będzie nadal zdecydowana do użycia siły militarnej, być może do wymuszenia negocjacji, ale na pewno nie do ustępstw na rzecz Ukrainy - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Żochowski.

Jakub Benedyczak podkreślił, że "separatyści nie robią nic bez zgody Moskwy". - Natomiast to było również zastosowanie starej zasady: kto nie będzie rozmawiał z Ławrowem, ten będzie rozmawiał z Szojgu, czyli kto nie będzie rozmawiał z dyplomacją, będzie rozmawiał z ministrem obrony - zaznaczył ekspert.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: Spojrzenie na Wschód

Prowadzący: Maria Przełomiec

Goście: Piotr Żochowski i Jakub Benedyczak

Data emisji: 19.02.2020

Godzina emisji: 20.33

PR24/bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konflikt na Ukrainie. Parlament chce umożliwić karanie za zbrodnie wojenne

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 16:43
Ukraiński parlament pracuje nad projektem ustawy, która pozwoli na ukaranie sprawców zbrodni wojennych, dokonanych po rosyjskiej agresji na wschodzie Ukrainy. Uchwalenie odpowiednich przepisów rekomendowała Radzie Najwyższej Ukrainy parlamentarna komisja praworządności.
rozwiń zwiń